Nedeľa16. jún 2024, meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf

Víkend s RTVS: Ponúkne kompletné info z druhého kola prezidentských volieb

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

RTVS pripravuje pre divákov aj poslucháčov komplexný informačný servis z druhého kola volieb prezidenta SR počas celého víkendu v televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Aktuálne spravodajské informácie ponúkne počas celého dňa RTVS :24, Rádio Slovensko, Rádio Regina aj Rádio_FM.

Mimoriadne televízne vysielanie ponúkne divákom RTVS :24 a Jednotka a poslucháčom aj Rádio Slovensko. Volebné vysielanie bude pokračovať aj v nedeľu Volebným ránom na RTVS :24 a tiež v rozhlasovom vysielaní. V deň druhého kola volieb v sobotu 6. apríla ponúkne RTVS vo vysielaní RTVS :24 naživo správy každú hodinu od 7.00 h a od 13.00 h každých 30 minút. V spravodajskom vysielaní nebudú chýbať živé vstupy z volebných miestností a naživo brífingy členov Štátnej komisie pre voľby o priebehu volieb. Jednotka odvysiela Mimoriadne správy o 14.30 h. Pre rozhlasových poslucháčov pripravuje RTVS informačný servis aj v Rádiu Slovensko a súhrnné informácie odvysiela v Rádiožurnáloch v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina o 7.00 h, 12.00 h, 18.00 h a 22.00 h. Okrem toho prinesie RTVS po celý volebný víkend aktuálne informácie každú hodinu po celý deň v Rádiu Slovensko, Rádiu Regina, a vo vybraných časoch aj v Rádiu FM. Rozhlasové spravodajstvo bude počas celej volebnej soboty sledovať dianie od otvorenia volebných miestností o 7.00 h až do ich zatvorenia o 22.00 hod. Redaktori spravodajstva prinesú aktuálne informácie zo zaujímavých miest z celého Slovenska, budú informovať, ako sa volí v mestách, ale aj v malých obciach, v nemocniciach či domoch sociálnych služieb. Naživo sa moderátori budú spájať so sídlom Štátnej komisie pre voľby, odkiaľ poskytnú najčerstvejšie informácie o priebehu volieb.

Víkend s RTVS: Ponúkne
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Instagram T.H.)

O 20.30 h odvysiela RTVS :24 naživo diskusiu z Banskej Bystrice, odkiaľ pochádzajú obaja prezidentskí kandidáti. Moderátor Jozef Kubánek privíta v externom štúdiu historičku a odborníčku na protokol Máriu Holubovú a odborníka na medzinárodné vzťahy Branislava Kováčika. Volebná noc sa začína v televíznom vysielaní RTVS o 21.40 h na Jednotke aj na spravodajskom okruhu RTVS :24. Moderátori Barbora Bodáková a Vlado Lichvár v štúdiu privítajú analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča a politológa Katedry politológie FiF UK v Bratislave Erika Láštica. Spravodajské štáby RTVS budú prinášať informácie z volebných centrál oboch kandidátov na prezidenta, Štatistického úradu aj Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Po zatvorení všetkých volebných miestností RTVS prinesie exkluzívny volebný model agentúry MEDIAN SK o pravdepodobnom zisku kandidátov vo voľbách. RTVS ponúkne naživo aj vyhlásenia a tlačové brífingy kandidátov.

Volebná noc vo vysielaní Rádia Slovensko odštartuje po 22.00 h, po zatvorení volebných miestností a bude trvať až do momentu jasného výsledku druhého kola prezidentských volieb. Moderátor Matej Baránek privíta v štúdiu zástupcu z agentúry Median SK Ivana Cukera, volebného geografa z UMB v Banskej Bystrici Tibora Madleňáka a politológa, historika a publicistu Juraja Marušiaka z Ústavu politických vied SAV. Nebudú chýbať ani živé vstupy redaktorov z centrál prezidentských kandidátov, a tiež zo Štátnej volebnej komisie. Rádio Slovensko naživo prinesie aj tlačové besedy víťaza a porazeného kandidáta a reakcie na výsledky volieb. V nedeľu 7. apríla odštartuje povolebné vysielanie na spravodajskom okruhu RTVS :24 už o 7.00 h Správami :24, v ktorých RTVS prinesie výsledky druhého kola volieb prezidenta SR a reportáže z volebnej noci. Jednotka ponúkne divákom v nedeľu Mimoriadne správy o 8.00 h a o 10.00 h. O 8.00 h sa na RTVS :24 začína relácia Volebné ráno. Moderátori Martina Jančeková a Alfonz Šuran v štúdiu privítajú analytika agentúry MEDIAN SK Michala Misloviča, politológa z Trenčianskej univerzity A. Dubčeka Miroslava Řádeka, ústavného právnika Vincenta Bujňáka a odborníka na protokol Antona Bódisa. RTVS :24 ponúkne divákom aj tlačovú konferenciu Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán k oficiálnym výsledkom volieb. O 11.55 h odvysiela Jednotka a RTVS :24 špeciálne povolebné vydanie relácie O 5 minút 12 s moderátorom Marekom Makarom. O výsledkoch volieb prezidenta SR a ich vplyve na politickú scénu a spravovanie štátu budú diskutovať minister vnútra SR, generálny manažér a člen predsedníctva strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok a poslanec NR SR, predseda strany SaS Branislav Gröhling. Počas dňa vo vysielaní RTVS :24 výsledky volieb okomentujú politológovia aj sociológovia.

Rozhlasovým poslucháčom ponúkne RTVS kompletné spravodajstvo aj počas nedele každú hodinu v Správach RTVS v Rádiu Slovensko, Rádiu Regina a Rádiu FM a tiež komplexné spravodajstvo v Rádiožurnáloch o 7.00 h, 12.00 h, 18.00 h a 22.00 h. Prvý Rádiožurnál o 7.00 h prinesie kompletný súhrn výsledkov druhého kola prezidentských volieb, vrátane informácií o volebnej noci v centrálach kandidátov a reakcie na výsledky a meno budúceho slovenského prezidenta. Od 10.05 h do 11.00 h pripravuje Rádio Slovensko Povolebné štúdio. Moderátorka Karolína Lacová privíta v štúdiu politológov Anetu Világi a Branislava Dolného.

Viac o téme: VoľbyRTVSPrezident
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu