Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Hokej na TV JOJ láme rekordy! Celé Slovensko žije ľadovým športom

(Zdroj: TV JOJ)

Televízia JOJ slávi s hokejom úspechy - ako víťaz v sledovanosti je na trhovom vrchole vďaka hokejovým majstrovstvám sveta, ktoré sa konajú v Českej republike. Sledovanosť prekonáva všetky očakávania aj rekordy!

Včerajším vysielaním druhého slovenského zápasu a štúdií zasiahls neuveriteľných 1 388 000 divákov starších ako 12 rokov. Majstrovstvá sveta v hokeji spôsobili divácky ošiaľ, neprekonateľné počty slovenských divákov sledujú od piatka hokejové zápasy, ktoré JOJ Group vysiela na troch TV staniciach a triumfuje ako líder slovenského trhu. V piatok 10. mája v deň štartu MS, keď slovenská reprezentácia hrala prvý zápas, dosiahla skupina vysoko nadpriemerný celodenný podiel, až 33,1 % a v nedeľu 12. mája, keď mali Slováci druhý zápas, dosiahla JOJ Group ešte vyšší, až 35,5 % podiel v celodennom meradle. Už prvý zápas Slovákov, ktorý na MS odohrali v piatok 10. mája s Nemeckom, zvalcoval televízne rebríčky a prepísal tohtoročné rekordy ako TOP program v univerzálnej aj komerčnej cieľovej skupine. Najsledovanejšia bola tretia tretina zápasu na TV JOJ s 18,8 % sledovanosťou a 56,9 % podielom na trhu (CS 12+) a so 17,7 % sledovanosťou a bezkonkurenčným 71,1 % trhovým podielom (CS 13-55).

Hokejová horúčka v nedeľu 12. 5. ešte vzrástla, druhý zápas slovenskej hokejovej reprezentácie s Kazachstanom kraľoval s úspechom a neprekonateľnými výkonmi. Jeho tretia tretina prevalcovala všetky TOP rebríčky a stala sa najsledovanejším programom tohto roka s 22,6 % sledovanosťou a neskutočným 65,8 % podielom na trhu pri divákoch starších ako 12 rokov. Bol to ešte len druhý tohtoročný zápas Slovákov a už teraz prekonal čísla, ktoré hokej dosahoval na RTVS uplynulý rok. V rámci mladšieho publika excelovala druhá tretina nedeľného zápasu s najvyššou 22,6 % sledovanosťou v CS 13-55. Najvyšší výkon si pri obchodnej cieľovke pripísala tretia tretina slovenského zápasu so 74,4 % podielom na trhu! Po prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS odvysielajú stanice JOJ Group všetkých 64 zápasov. Množstvo zápasov rozdelila TV medzi tri televízne stanice: na TV JOJ uvidia diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus vysielame vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v Ostrave a vybrané z Prahy. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysiela televízia na staniciach JOJ a JOJ Šport. Zároveň sú všetky živé prenosy a záznamy všetkých zápasov dostupné aj v streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých. 

Viac o téme: HokejTV JOJSledovanosť
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu