Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Bezkonkurenčná TV JOJ: Včera padli ďalšie hokejové rekordy!

Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: TV JOJ)

Vysielanie TV JOJ si zaplo vyše jeden a pol milióna divákov. Hokejové majstrovstvá na TV JOJ prekračujú hranice – vysielanie JOJ sleduje viac divákov ako v predošlých dvoch rokoch na verejnoprávnej stanici.

Včerajší zápas Slovensko vs. USA priniesol okrem skvelého víťazstva slovenskej reprezentácie aj nové rekordy v číslach sledovanosti. Zápas aj štúdiá si na TV JOJ zaplo vyše 1,5 milióna divákov! JOJka ako výhradný vysielateľ MS na našom území kraľuje nielen na televíznom trhu, ale aj na sociálnych sieťach a úspechy žne aj na svojej streamovacej platforme JOJ play. Včerajší veľkolepý hokejový zápas medzi Slovenskom a USA, ktorý TV JOJ vysielala spolu so štúdiami od 15:40 hod., si u divákov a hokejových fanúšikov právom vyslúžil rekordné čísla sledovanosti a utvrdil JOJ Group na pozícii lídra televízneho vysielania na Slovensku. Sledovanosť tohto zápasu priniesla nové historické maximá v univerzálnej cieľovej skupine (CS 12+). JOJ Group dosiahla v pondelok 13. mája 41,9 % celodenný podiel na trhu v rámci univerzálneho publika a ešte vyšší výkon – až 47,0 % podiel v celodennom meradle v rámci obchodne dôležitej cieľovej skupiny divákov vo veku 13 až 55 rokov. V hlavnom vysielacom čase dosiahla včera JOJ Group až 14,4 % sledovanosť v CS 12+.

Bezkonkurenčná TV JOJ: Včera

Absolútnym vyvrcholením včerajšieho napínavého zápasu bola tretia tretina s predĺžením, keď sa sledovanosť vyšplhala na 24,0 % s trhovým podielom dosahujúcim až 66,0 % pri divákoch starších ako 12 rokov. V mladšej komerčnej cieľovke kraľovala TV JOJ počas predĺženej tretej tretiny s 21,8 % sledovanosťou a 76,5 % podielom. Ešte vyššie trhové podiely si vyslúžila druhá tretina zápasu so 76,6 % podielom (CS 13-55), resp. 66,1 % share (CS 12+). Tieto výkony značne prekročili všetky predchádzajúce rekordy v rámci univerzálneho publika, čo zaradilo zápas, v ktorom Slováci zdolali favorizovaného súpera, na špicu najpozeranejších športových prenosov na slovenskom trhu za posledné dva roky. Hokejová JOJka skóruje aj na sociálnych sieťach. V Ostrave, kde sa uskutočňujú zápasy základnej skupiny slovenských hokejistov, má TV JOJ veľký social media tím, ktorý nepretržite postuje najčerstvejšie informácie z konania na MS, stav zápasu, radosť slovenských fanúšikov, gólové akcie našich reprezentantov či rôzne top momenty zo stretnutia.

(Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

Hokejový šampionát pokrýva TV JOJ na Facebooku, Instagrame, Tik Toku či Youtube. Počas prvých štyroch dní MS v hokeji dokázala TV JOJ na Facebooku vygenerovať zásah na 2,4 milióna divákov a počet pozretí videa dosiahol 1,6 milióna. Aktuálne TV JOJ na Facebooku prekročila počet 600-tisíc fanúšikov. Na Instagrame počas týchto štyroch dní mali dosah na takmer 1,6 milióna užívateľov. Okrem najlepších momentov zo zápasu prinášaTV JOJ divákom atmosféru nielen zo štadióna, ale aj spred štadióna vo fanzónach. Má pripravených aj mnoho exkluzívnych a trendových videí s našimi hokejistami, ktoré patria aktuálne medzi TOP videá na internete. Dôkazom toho sú nielen rekordné interakcie od divákov, ale aj lajky z domovských NHL klubov našich reprezentantov.

(Zdroj: TASR/AP Photo/Chris O'Meara)

Puky a kotouče exkluzívne na JOJ play! Všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov z hokejových MS sú dostupné aj v streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE, ktorá je zadarmo pre všetkých. Hokejoví fanúšikovia si zároveň môžu pozrieť špeciálnu hokejovú comedy talkshow Puky a kotouče, ktorá je dostupná exkluzívne na JOJ play. JOJ play počas uplynulých dní prekročila hranicu 450-tisíc registrovaných užívateľov a včerajší slovenský zápas proti Amerike na platforme sledovalo až 72-tisíc ľudí! Zároveň včera padol ďalší nový rekord slovenských internetov - peering dosiahol 735Gbit (čo je o 100Gbit viac ako doterajší rekord z 23. 5. 2023), pričom náš hokej zaberal 400Gbit. HOKEJ je na JOJke a s vysielaním Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji pokračuje až do 26. mája. Po prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS odvysielajú stanice JOJ Group všetkých 64 zápasov. Obrovské množstvo zápasov je rozdelené medzi tri televízne stanice: na TV JOJ uvidia diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus sa vysielajú vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v Ostrave a vybrané z Prahy. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu bude odvysielané na staniciach JOJ a JOJ Šport.