Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Markíza prinesie slovenským divákom UEFA EURO 2024

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TV Markíza)

Markíza, Dajto a Voyo majú pre divákov pripravených množstvo zaujímavých momentov vo vysielaní aj na webe TVNOVINY.sk a na sociálnych sieťach.Už 14. júna to vypukne!

Zraky futbalových fanúšikov sa už o niekoľko dní uprú na desiatku štadiónov v Nemecku, kde sa odohrá veľkolepý európsky šampionát vo futbale. Reprezentácie jednotlivých štátov vydajú zo seba maximum a ponúknu neopakovateľné športové zážitky s jediným cieľom – stať sa majstrami Európy vo futbale. Diváci na Slovensku budú môcť byť pritom so skupinou Markíza, ktorá je oficiálnym vysielateľom UEFA EURO 2024. Krajinu, ktorej reprezentanti zdvihnú nad hlavu víťaznú trofej, spoznáme na konci turnaja 14. júla. Markíza, Dajto a Voyo majú pre divákov pripravené množstvo zaujímavých momentov vo vysielaní aj na webe TVNOVINY.sk a na sociálnych sieťach. Televízie Markíza, Dajto a streamovacia platforma Voyo prinesú divákom na Slovensku všetkých 51 zápasov vrátane očakávaných duelov slovenskej reprezentácie. Tie sa odohrajú 17., 21. a 26. júna, keď sa naši reprezentanti postavia na trávnik v boji o postup v E-skupine postupne proti súperom z Belgicka, Ukrajiny a Rumunska. Diváci uvidia všetky zápasy šampionátu naživo, v priamom prenose na Markíze, Dajto a Voyo, alebo zo záznamu v sekcii UEFA EURO 2024 na Voyo.

Počas skupinovej fázy bude dianie na zápasoch priamo z Nemecka divákom sprostredkúvať komentátorská dvojica Andrej Zvolenský a Marek Sapara. Komentovať budú všetky tri zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie, ale aj ďalšie zápasy vrátane otváracieho súboja, v ktorom domáci futbalisti v mníchovskej Allianz aréne nastúpia proti Škótsku. Vo vyraďovacej časti turnaja bude atmosféru priamo na štadióne divákom prinášať ďalšia dvojica komentátorov v zložení Marek Arpáš a Stano Šesták. Od osemfinále, kam postúpi šestnásť najlepších tímov, až po finále budeme zápasy pre divákov komentovať priamo zo štadiónov v Nemecku. Okrem týchto dvoch kompletných komentátorských tímov nebudú priamo na šampionáte chýbať ani ďalšie dva kompletné štáby na čele s redaktormi Pavlom Kolečanským a Adamom Lehockým, ktorých neskôr vo vyraďovacej časti turnaja vystrieda redaktor Tomáš Ďutka. Zaujímavosti a novinky zo slovenského tímu budú štáby Markízy prinášať priamo z kempu slovenskej futbalovej reprezentácie v Mainzi. Dianie v jednotlivých dejiskách šampionátu a fanúšikovskú atmosféru bude mapovať aj samostatný štáb redakcie spravodajstva televízie Markíza a tiež ďalšie štáby, ktoré prinesú exkluzívny obsah pre web TVNOVINY.sk a sociálne siete Markízy.

Markíza prinesie slovenským divákom
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

Základné štúdio UEFA EURO 2024 bude na Slovensku, priamo v Záhorskej Bystrici v sídle televízie Markíza. Odtiaľ televízia odvysiela všetky zápasové štúdiá, t. j. pred zápasom, v polčasovej prestávke aj po zápase. Vystriedajú sa v ňom viacerí moderátori a komentátori, ktorých diváci poznajú z vysielania zápasov domácej futbalovej Niké ligy, a to napríklad Marián Tomčák, Slávo Jurko, Marek Arpáš, Miro Špaček, Peter Filo, Tomáš Ďutka, či Maroš Červenka. Hosťami štúdií budú aj bývalí slovenskí reprezentanti ako Ján Ďurica či Martin Škrtel, ktorí zažili EURO na vlastnej koži. Ich postrehy aj z vlastnej skúsenosti zo šampionátu poskytnú divákom ďalší zaujímavý pohľad na dianie. V predzápasovom štúdiu dostanú slovo aj komentátori priamo zo štadióna s postrehmi a čerstvými informáciami. V prestávke medzi polčasmi divákom prinesieme elektronickú analýzu a po zápase nás čaká hodnotenie expertov, ako aj bezprostredné reakcie zo strany slovenskej reprezentácie – či už trénera alebo hráčov. Highlighty, góly a všetky dôležité informácie po jednotlivých zápasoch nájdu fanúšikovia na webe TVNOVINY.sk, na sociálnych sieťach, ale aj v spravodajských reláciách televízie Markíze. Highlighty zápasov a každého hracieho dňa sprostredkujeme televíznym divákom vo vysielaní sumárne po každom poslednom pozápasovom štúdiu dňa.

Markíza prinesie slovenským divákom
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

„Je to ďalší skvelý veľký projekt, ktorý, verím, že zase našu športovú redakciu niekam posunie. UEFA EURO 2024 je pre nás veľkou výzvou, pristupujeme k tomu s maximálnou pokorou. Verím, že to, ako sme k tomu zodpovedne pristupovali, diváci na konci dňa aj ocenia,“ povedal šéfredaktor športu TV Markíza Martin Lisý. „Skupina Markíza je dlhodobo domovom najlepšieho slovenského futbalu. A od 14. júna to povýšime na ešte vyšší level, keďže sme hrdým oficiálnym vysielateľom obrovského futbalového sviatku UEFA EURO 2024. Futbalovým európskym šampionátom už niekoľko mesiacov naozaj žije celá Markíza. Som presvedčený, že si futbaloví fanúšikovia spoločne s Markízou užijú skvelú jazdu plnú zábavy a výborného futbalu,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Markíza Peter Gažík. Televízia Markíza počas trvania šampionátu rozšíri vysielanie športového spravodajstva na svojich obrazovkách. „Divákom ponúkneme počas šampionátu extra porciu Športových novín. Od pondelka 10. júna 2024 pridávame do vysielania každý pracovný deň ďalšie športové spravodajské relácie Športové noviny 12 (o 12:10 hod.) a Prvé Športové noviny (o 17:25 hod.). Atmosféru UEFA EURO 2024 sprostredkuje priamo z Nemecka aj náš štáb vo vysielaní večerných Televíznych novín,“ priblížil riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza Michal Kratochvíl.

Súčasťou šampionátu UEFA EURO 2024 na obrazovkách Markízy bude odľahčená zábavná talkshow s názvom Taký je futbal. Na obrazovky ju prinesieme vždy pred zápasmi, ktoré majú úvodný výkop o 15:00 hod. Moderátori Lucia Hlaváčková, Matúš Krnčok a Slávo Jurko sa v nej so zaujímavými známymi hosťami pozrú na futbal, ale aj na samotný šampionát vtipnejšou formou. Hosťami budú herci, speváci, influenceri a rôzne ďalšie osobnosti, ktoré majú vzťah k futbalu. Relácia bude mať celkovo 28 epizód. Exkluzívny obsah nájdu čitatelia už teraz aj na spravodajskom webe TVNOVINY.sk, kde nechýba kompletný informačný servis k šampionátu. Počas samotného priebehu UEFA EURO 2024 budú mať futbaloví nadšenci priamo na webe k dispozícii množstvo informácií a exkluzívnych záberov. Pripravený bude komplexný LIVE výsledkový servis, zostrihy gólov, minúta po minúte najdôležitejších zápasov či exkluzívne zábery a rozhovory priamo zo štadiónov. Navyše po každom zápase nájdu diváci a čitatelia na webe highlighty, fotografie a exkluzívne informácie z diania na nemeckých štadiónoch aj mimo nich. Náš web bude ponúkať 24-hodinový update, aby fanúšikom futbalu nič podstatné z európskeho futbalového šampionátu neuniklo. Zaujímavé momenty prinesú aj naše sociálne siete. Atmosféru zo štadiónov, zákulisné zábery, exkluzívny obsah v spolupráci s influencermi či súťaže o atraktívne ceny si používatelia rozhodne nemôžu dať ujsť.

Šampionátom žije aj streamovacia služba Voyo, kde diváci uvidia všetkých 51 šampionátov naživo alebo aj zo záznamu. Už pred samotným štartom UEFA EURO 2024 ponúka Voyo divákom v exkluzívnej premiére dokumentárny film Cesta na EURO od tvorcov úspešných športových projektov Do neba a do pekla: Spartak Trnava, Do neba a do pekla: Generácia Žilina a 30: Príbeh ligy. Slovensku sa už po tretí raz podarilo zabezpečiť si účasť na záverečnom turnaji EURO. Dokument odhaľuje celé pozadie fantastického úspechu našej reprezentácie, napriek tomu, že začiatok kvalifikácie nevyzeral vôbec tak ružovo. Okrem toho má Voyo pre svojich predplatiteľov pripravené ďalšie futbalové lahôdky. Jednou z nich je nadčasová 13-dielna séria mapujúca najslávnejších hráčov, tímy a príbehy, ktoré zarezonovali na futbalovom šampionáte a nezmazateľne sa zapísali do histórie aj sŕdc fanúšikov po celom svete pod názvom Najslávnejšie futbalové legendy. Fanúšikovia by si nemali dať ujsť ani výnimočný príbeh jedného z najúspešnejších futbalových trénerov všetkých čias Sir Alex Ferguson: Nič len futbal, ktorý režíroval jeho syn Jason. Najväčšie comebacky v novodobej histórii, za ktorými bola nezlomná chuť po víťazstve, prinesie aj unikátny dokument Remontadas: Futbalové zázraky.

Markíza divákom prinesie na obrazovky futbalový sviatok roka. Okrem toho však už dlhodobo žije futbalom, a to aj vďaka podpore a partnerstvu so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ). Napríklad aj v rámci projektu Školský pohár, pri ktorom futbalom žijú nádejné detské talenty, teda žiaci základných škôl. Už v marci priniesla na televízne obrazovky pre nadšencov futbalu v spolupráci so zväzom galavečer Futbalista roka. Podporuje aj projekt Futbal v meste, ktorého organizátorom je Únia ligových klubov. Pre detské nádejné futbalové talenty a návštevníkov podujatí v krajských mestách Slovenska prináša prekvapenia a zaujímavé aktivity súvisiace s UEFA EURO 2024. Počas zápasov slovenskej reprezentácie bude Markíza prítomná aj vo fanzónach na Slovensku. V spolupráci so SFZ si budú môcť fanúšikovia užiť neopakovateľnú atmosféru zápasov slovenskej reprezentácie už 17. júna v Banskej Bystrici, 21. júna v Prešove a 26. júna v Bratislave. Markíza zároveň pre fanúšikov naprieč všetkými svojimi komunikačnými kanálmi organizuje už teraz, ale aj počas trvania šampionátu súťaže o lístky na zápasy a oficiálny merch šampionátu.

Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu