Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Rádio Devín vzdáva hold zosnulému spisovateľovi Jánovi Milčákovi

(Zdroj: Archív NY)

RTVS s hlbokým zármutkom prijala správu o úmrtí slovenského spisovateľa, dramatika a lekára Jána Milčáka. Pre Slovenský rozhlas napísal množstvo hier a rozprávok pre deti, za ktoré získal viaceré medzinárodné ocenenia.

Okrem rozhlasovej dramatickej tvorby sa Ján Milčák venoval aj písaniu televíznych a divadelných hier, detských rozprávkových kníh a krátkej prózy pre dospelých. Rádio Devín si osobnosť Jána Milčáka pripomenie dnes – v stredu 29. mája o 20.30 h odvysielaním rozhlasovej hry pre mládež Pokušenie. Nasledujúce tri dni od dnes 29. mája do piatka 31. mája vždy o 22.30 h odvysiela Čítanie na pokračovanie – Rezbár (1. – 3. časť).

Vo štvrtok 30. mája v Ranníčku o 07.04 h odvysiela Rádio Devín rozhlasovú nahrávku levočskej povesti Dobré stránky vydanej v roku 2010, keď sa Ján Milčák stál nositeľom Ceny Trojruža za výnimočné literárne dielo. 31. mája v piatok opäť v Ranníčku ponúkne Rádio Devín svojim poslucháčom rozprávku Chlapec lampášik.Túto významnú osobnosť si RTVS pripomenie aj v televíznom vysielaní na Dvojke v nedeľu 2. júna napoludnie (o 12.00 h) televíznou rozprávkou Nevestine šaty.

Viac o téme: úmrtieSlovenský rozhlasJán Milčák
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu