Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Zamestnanci Markízy šokujú rozhodnutím: Odpovedali na možnosť štrajku!

(Zdroj: TV Markíza)

Vedenie TV Markíza oceňuje rozhodnutie svojich zamestnancov nevstúpiť do štrajku, ktorý by dianiu v Markíze nijako nepomohol. Manažment televízie považuje túto skutočnosť za pozitívny krok.

Rozhodnutie svedčí o tom, že väčšine zamestnancov záleží na dobrom mene ich televízie a že spoločne s vedením TV Markíza považujú súčasnú situáciu za riešiteľnú cestou racionálneho dialógu. Vedenie televízie v tejto súvislosti deklaruje ochotu a snahu v takomto dialógu pokračovať, ak v ňom budú ako partneri vystupovať takí zástupcovia zamestnancov, ktorým ide skutočne o rozumný dialóg, a nie o vyhrotenie celej situácie. Pre takýto dialóg definuje vedenie televízie iba tri body, ktoré sú podľa nášho názoru neprekročiteľné a nedajú sa v žiadnom prípade relativizovať:

TV Markíza nikdy nepripustí, aby bolo jej vysielanie zneužité v prospech ktorejkoľvek zo súperiacich politických strán.

Redakčná zodpovednosť za vysielanie televízie je v rukách vedenia ako zástupcov držiteľa oprávnenia na vysielanie. Táto zodpovednosť pritom musí zostať nedeliteľná, pretože je to práve manažment TV Markíza, kto je plne zodpovedný regulačným orgánom, verejnosti a akcionárom televízie.

Je nemysliteľné, aby akákoľvek osoba, ktorá zneužila vysielací priestor na neautorizované vysielanie a poškodila dobré meno TV Markíza, reprezentovala do budúcnosti záujmy redaktorov, moderátorov a bola naďalej tvárou televízie.

Manažment TV Markíza je zároveň presvedčený, že v skutočnosti sa požiadavky jeho zamestnancov a zamestnankýň prakticky zhodujú s jeho vlastnými snahami, smernicami Redakčnej rady CME, ako aj závermi Redakčnej rady CME.

 

Viac o téme: ŠtrajkZamestnanciTV MARKÍZAVedenie televízie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu