Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Filmové Ozveny Ji.hlavy sa vracajú do Bratislavy s najlepšími dokumentmi

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: pr.filmexpanded)

Vďaka distribučnej spoločnosti Film Expanded má bratislavské publikum už piaty rok možnosť sledovať to najlepšie z uplynulého ročníka najväčšieho stredo- a východoeurópskeho festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava.

Výber dokumentárnych filmov Ji.hlava máte možnosť sledovať od 17. júna do 5. augusta každý pondelok v magickom Parku de Palma Novej Cvernovky. Rovnako ako po minulé roky, aj aktuálny ročník bude open air a v spojení s diskusiami. Slávnostné otvorenie Ozvien Ji.hlavy sa uskutoční už 17. júna. Snímka Medzi revolúciami bola nominovaná na Európske filmové ceny a vyhrala desiatky cien.

Filmové Ozveny Ji.hlavy sa
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: pr.filmexpanded)

Príbeh dvoch žien a dvoch krajín skúšaných búrlivými spoločenskými zmenami bude sprevádzať diskusia s jeho rumunským režisérom Vladom Petrim. Ozveny Ji.hlavy uvedú dokopy 15 filmov v slovenskej premiére. V programe nechýba novinka výnimočnej osobnosti kanadského experimentálneho filmu Petra Mettlera Kým zelená tráva rastie a ani víťaz Ceny študentskej poroty, dokument La Reine o živote nekonfomného Iana na levanduľovej farme vo Francúzsku

Viac o téme: BRATISLAVAOzveny Ji.hlavyFilm ExpandedVlad Petri
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu