Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Exkluzívna novinka Smršť prichádza do streamovacej služby JOJ Play!

(Zdroj: JOJ Play)

Streamovacia služba JOJ Play má aktuálne vyše 460-tisíc používateľov a ako jediná poskytuje zábavu aj v bezplatnom balíku. Po jednoduchej registrácii čakajú divákov tisíce hodín zábavných programov, šou, filmov, seriálov aj živé vysielanie staníc televízie JOJ.

Na najbližšie dni prináša JOJ Play do svojej ponuky viaceré novinky, okrem iného aj napínavý triler na motívy rovnomenného bestsellera Jozefa Kariku Smršť, ktorý na Slovensku môžu diváci nájsť iba na JOJ Play. Od dnešného dňa je k dispozícii všetkým používateľom s aktívnym balíkom PREMIUM. Prémiový balík si môžu používatelia aktivovať len za 5,99 mesačne bez viazanosti. Mysteriózny triler Smršť režírovalPeter Bebjak podľa knižnej predlohy Jozefa Kariku. Hrajú: Aňa Geislerová, Tomáš Maštalír, Éva Bandor, Michal Režný, Ladislav Bédi, Adrian Jastraban, Ivan Letko, Marek Geišberg, Eva Máziková. Forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír) prichádza spolu s manželkou Pawlou (Aňa Geislerová) do kúpeľov v horách. Ich vzťah prechádza vážnou krízou a toto je ich posledná šanca zachrániť ho. Do toho sa však primieša tajomná zásielka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Martinov kolega potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na ktorého konci boli štyria mŕtvi. Aj keď sa spočiatku snaží práci na prípade vyhnúť, niečo ho k nemu priťahuje a on tomu nedokáže odolať.

Filip Veselovský a jeho kamarátka Nina s partnerom, policajtom Gabom v jeden večer nastúpia do auta. Po zbesilej jazde sa auto zastaví na pumpe a Ninu jeden z mužov zastrelí. Auto ihneď vyrazí do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti v protismere narazí do protiidúceho auta. S ťažkými zraneniami prežije len Veselovský a čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu 25 rokov, ale on tvrdí, že vinu na tomto zločine nesie halný vietor... Halný (poľ. halny) je vietor fönového typu vyskytujúci sa v južnom Poľsku, v Karpatoch a Sudetách. Je to teplý, suchý, nárazový vietor vanúci smerom do dolín. Najsilnejšie vetry tohto typu vanú v regióne Podhale (z Tatier). Niekedy prináša veľké škody: strháva strechy, ničí lesy tvoriac polomy. Môže mať aj vplyv na človeka, vyvoláva nespavosť, bolesti hlavy. Halný sa prejavuje okrem iného v Krakove a mestách hornosliezskej aglomerácie.

V miestach, kde sa halný vietor objavuje, narastá počet ochorení od migrén až po psychózy. Spomínal ho dokonca gitarista skupiny Queen Brian May, keď začiatkom 80. rokov opisoval desivý zážitok z nahrávania v Mníchove. Peter Bebjak, režisér: „Jozef Karika si opäť vybral reálny základ rozprávania svojho príbehu, a to vždy dodáva jeho knihám pocit autentičnosti, skutočného sveta, do ktorého sa dostáva niečo nevysvetliteľné, niečo mystické.“ Film bol knihou len inšpirovaný, nejde o jeho priame prenesenie do scenára. Príbeh bol modifikovaný so súhlasom autora. Dokáže zaujať a priniesť prekvapivé rozuzlenie aj pre verných fanúšikov kníh Jozefa Kariku. Jozef Karika, autor knižnej predlohy: „Z konečnej podoby filmu som nadšený! Pokračuje tam, kde sa kniha skončila.“ Film sa natáčal v známych kúpeľoch Sliač. Ich strohá a funkcionalistická architektúra od českého architekta Rudolfa Stockara presne dopĺňa atmosféru príbehu. Novembrová hmla, ktorá sa počas natáčania vznášala v jeho parku, pôsobila ako vystrihnutá priamo z knihy.

Aňa Geislerová, herečka: „Pamätám si na svoj prvý príchod na pľac do kúpeľov Sliač. Bola noc, polovica novembra. Išla som sama autom, počúvala som detektívku a keď som potom prechádzala temnými kúpeľnými chodbami po sezóne a hľadala svoju izbu, tak som sa rozhodne bála. Atmosféra kúpeľov mimo sezóny je naozaj špecifická. Strašidelná.“ Napínavý triler na motívy rovnomenného bestsellera Jozefa Kariku Smršť je od 19. júna k dispozícii všetkým používateľom JOJ Play s aktívnym balíkom PREMIUM, ktorý si môžu používatelia aktivovať za 5,99 mesačne bez viazanosti. Okrem tejto horúcej novinky si môžu diváci na JOJ Play pozrieť aj rozšírenú dvojdielnu verziu filmu Trhlina, ktorá tiež vychádza z režisérskej dielne Petra Bebjaka na motívy knižnej predlohy Jozefa Kariku. Trhlina je k dispozícii všetkým používateľom služby JOJ Play vrátane bezplatného balíka FREE. Tomáš Maštalír, herec: „To, čo bolo dobré a fungovalo v Trhline, je v Smršti ešte lepšie a ide ešte ďalej...“ 

Ďalšie novinky, ktoré pribudnú na JOJ Play ešte v júni: Matka na úteku, komédia (PREMIUM). Zodpovedná a pracovitá Silvia verí, že všetko dokonale zvládne, a preto sa na ňu všetci v jej okolí spoliehajú. V jednej chvíli sa však všetko zvrtne a ona má pocit, že si potrebuje vziať oddychový čas. Táto vydarená nová česká komédia je o rodine, láske, priateľstve a možno tak trochu aj o vás... Všetko, všade, naraz (Akčný/Sci-Fi/Fantasy/Dráma/Komédia - PREMIUM): Znudená žena v strednom veku je zaskočená, keď jej manžel z inej dimenzie ukáže, že má stovky ďalších paralelných životov a ona jediná môže tieto svety zachrániť... Princezná rebelka (Animovaný, PREMIUM: Aby zachránila kráľovstvo a začarovaného následníka trónu, prezlečie sa malá sirota Mia za princeznú na bláznivej výprave, ktorá ju naučí, že šľachetnosť drieme v každom z nás... Rivali (Dráma/Životopisný/Športový/Akčný (PREMIUM): James Hunt a Niki Lauda v posledných pretekoch sezóny vedia, že k titulu nevedie žiadna skratka a nesmú si dovoliť žiadne zlyhanie. V tomto športe sa môže stať každá chyba osudnou...

Viac o téme: Jozef KarikaSmršťPeter BebjakJOJ Play
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu