Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Elitní športoví experti pripravení na Paríž 2024: Stretnite sa s legendami!

(Zdroj: WBD Sports)

Olympijské legendy, národní hrdinovia aj inšpiratívni športovci. Eurošport predstavil tím expertov pre Paríž 2024.

Eurosport dal pred letnou olympiádou dohromady tím expertov, ktorého členovia majú spolu 120 olympijských medailí. Produktové inovácie poskytnú predplatiteľom streamovacích platforiem Max a discovery+ nevídanú voľnosť, vďaka ktorej pre nich bude sledovanie vysoko personalizovaným zážitkom. Fanúšikovia sa môžu tešiť na ultimátny olympijský zážitok a naše moderátorské tímy sú pripravené naplno využiť silu Paríža 2024, hovorí Scott Young. Eurosport, domov olympijských hier v Európe, dnes predstavil nabitý zoznam športových expertov, ktorí pod hlavičkou tejto stanice budú komentovať nadchádzajúce letné hry v Paríži. Návrat olympijských hier do Európy po dlhých 12 rokoch sľubuje monumentálne oslavy a Eurosport a jeho materská spoločnosť Warner Bros. Discovery ich prostredníctvom lineárnych staníc a streamovacích platforiem Max a discovery+ ponúknu na 47 trhoch v 19 jazykových mutáciách. Spoločnosť sľubuje nezvyčajný zážitok, ktorého stredobodom bude unikátne strešné štúdio WBD House a ďalšie štúdiá zamerané priamo na regionálne trhy.

"Z hľadiska olympijskej expertízy a skúseností nemá tím Eurosportu konkurenciu. Podarilo sa nám dať dohromady zostavu vyše sto legendárnych olympionikov z celej Európy, ktorí pre našich divákov zabezpečia prvotriedne analýzy po celých devätnásť herných dní. Dôležitým nástrojom budú pre fanúšikov našich streamovacie platformy, ktoré sme vylepšili o nové funkcie a doplnili o špeciálny olympijský obsah. Budú teda jediným miestom, kde si bude možné užiť každý moment z tohtoročných letných olympijských hier,“ hovorí Scott Young, senior viceprezident pre obsah, produkciu a obchodné operácie vo Warner Bros. Discovery Sports Europe. Olympijskí experti Eurosportu majú dohromady na konte 43 zlatých medailí a 225 herných účastí. Je teda logické, že ich komentáre sa budú zakladať na osobnej skúsenosti a unikátnom pohľade človeka, ktorý pozná zákulisné dianie. Medzi členmi tímu expertov Eurosportu nebude chýbať Fabian Hämbuchen (Nemecko), držiteľ zlatej medaily za gymnastiku z Ria 2016 a svetový šampión, Arnaud Tournant (Francúzsko), držiteľ zlatej medaily za dráhovú cyklistiku a štrnásťnásobný svetový šampión, Caroline Klüft (Švédsko), olympijská šampiónka v osemboji z Atén 2004, James Cracknell (Veľká Británia), dvojnásobný olympijský šampión vo veslovaní a sedemnásobný svetový šampión, Alain Bernard (Francúzsko), dvojnásobný olympijský šampión v plávaní a päťnásobný svetový šampión.

Tie doplnia ďalšie hviezdne mená, napr. Catalina Ponor (Rumunsko, gymnastika), Jo Rowsell (Veľká Británia, cyklistika) alebo Robert Korzeniowski (Poľsko, atletika). Českú republiku bude medzi expertmi reprezentovať tenistka Lucie Šafářová. „Som nadšená, že môžem byť súčasťou tohto tímu! Je to moja premiéra v tejto úlohe a myslím si, že to pre nás všetkých bude skvelá skúsenosť. Ako bývalá profesionálna tenistka som, samozrejme, najviac zvedavá na tenisový turnaj, ale teším sa aj na olympijskú atletiku a gymnastiku,“ nešetrí nadšením česká tenisová expertka Lucia Šafářová. „Myslím, že tenis bude tento rok extrémne zaujímavý. Nadal odohrá svoj posledný turnaj a čaká ho aj debl s Alcarazom. Medzi ženami je, samozrejme, najväčšou favoritkou Iga, ale uvidíme, či jej antuka prospeje aj tentoraz. Česi by podľa mňa mali zamerať pozornosť hlavne na debl Siniaková - Krejčíková a Maki Vondroušovú v singloch. Vracia sa aj Kája Muchová. Ak bude vo forme, dokáže na antuke zázraky,“ sumarizuje svoje očakávania pred olympijským šampionátom.

Olympijská programová schéma bude pozostávať z vyše 3 800 hodín živého športového vysielania. Aktuálne video štandardy na platformách Max a discovery+ boli špeciálne pre olympijské hry posilnené, aby ponúkali čo najvyššiu kvalitu záznamu. V HDR bude fanúšikom z celej Európy k dispozícii živé a neprerušované vysielanie všetkých 329 medailových súťaží aj otváracia a záverečná ceremónia. Užívatelia si budú môcť ľubovoľne prepínať medzi rôznymi uhlami kamery a vybrať si z dvadsiatich jazykových lokalizácií. Moderovanie prenosov bude mať na starosti vyše štyristo televíznych športových moderátorov. Streamovať bude možné na viacerých obrazovkách a zariadeniach. Predplatitelia budú mať prístup k olympijskému obsahu z domu aj na cestách prostredníctvom televízie, mobilných telefónov aj tabletov. Každý z 32 olympijských športov bude mať pre seba vlastnú stránku, z ktorej si užívatelia platformy budú môcť pridávať konkrétne súťaže do watch listu na Max. V 15 športoch budú navyše k k dispozícii časové osi – na tých budú zaznamenávané kľúčové momenty, z ktorých si užívatelia budú môcť vyberať a prepínať medzi nimi. Ďalší nový obsah bude vysielaný na staniciach Eurosport 1 a Eurosport 2 a simultánne na streamovacích platformách a digitálnych kanáloch WBD.

WBD tiež spustila novú marketingovú kampaň nazvanú Break Free, ktorá je orientovaná predovšetkým na popularizáciu platformy Max počas olympijských hier. 8. júla bude v Európe uvedený nový minútový film oslavujúci genius loci Paríža ako olympijského mesta a zdôrazňujúci možnosti streamingu, vďaka ktorému si užívatelia budú môcť prispôsobiť divácky olympijský zážitok priamo na mieru. Prvýkrát od Londýna 2012 si fanúšikovia v Európe budú môcť hry užiť v hlavnom vysielacom čase. To znamená aj zvýšený záujem inzerentov, ktorý je podľa WBD rekordný. Záujem je predovšetkým o sponzorské dohody zahŕňajúce viac národných trhov naraz. Obnovená bola aj spolupráca s predchádzajúcimi prémiovými partnermi, medzi ktoré patrí napr. Bridgestone, Samsung alebo ADP. Uzavrené boli však aj nové partnerstvá, predovšetkým s globálnymi mediálnymi platformami ako je Snapchat. WBD dúfa, že týmto spôsobom sa pre olympijské hry podarí získať aj zástupcov mladších generácií. Vo Francúzsku a Veľkej Británii bude na Snapchate vysielaná voľne dostupná denná šou.

A to ešte nie je všetko, priatelia! WBD využije na propagáciu Letných olympijských hier v Paríži 2024 svoje kompletné portfólio medzi spotrebiteľmi obľúbených značiek. Postavičky zo sveta Looney Tunes budú v novom formáte Looney Tunes: Sports Made Simple divákov informovať o tom, ako dosiahnuť perfektný športový výkon a upozornia aj na najčastejšie chyby a riziká v rôznych olympijských športoch. 3. júla tiež bude mať premiéru nový dokumentárny film, 4. august – Olympijská odysea (4 August – An Olympic Odyssey). Paríž 2024 bude prvou olympiádou, ktorá sa uskutoční pod hlavičkou WBD. Posledné letné hry v Tokiu 2020 mala ešte pod krídlami Discovery, ale aj pred štyrmi rokmi zaznamenala rekordný záujem. Olympijské vysielanie sledovalo na lineárnych a digitálnych kanáloch vyše 175 miliónov divákov, čo je zhruba trinásťkrát viac ako počas hier v Pchjongčchangu 2018. Navyše si ďalších 200 miliónov divákov hry naladilo cez vysielanie niektorého z licenčných partnerov, medzi ktorými nechýbalo 45 free-to-air európskych národných vysielateľov.

Kompletná zostava tímu expertov Eurosportu - RUMUNSKO, MAĎARSKO, ČESKÁ REPUBLIKA, SLOVENSKO A BULHARSKO: Catalina Ponor (športová gymnastika), Xavier Pascual (hádzaná), Dora Pasztory (plávanie), Gabriela Szabo (atletika), Yordan Yovchev (moderná gymnastika), Lucia Šafářová (tenis), Alexandra Dulgheru (tenis), Katinka Hosszu (plávanie), Tsvetana Pironkova (tenis), Simona Peycheva (moderná gymnastika), Lucian Sanmartean (futbal), Gabriel Canu (futbal), Cosmin Cernat (moderátor). DÁNSKO: Mette Cornelius (moderátorka a reportérka), Kian Fonoudi (moderátor a reportér), Esben Bjerre Hansen (moderátor), Peter Falktoft (moderátor). FÍNSKO: Shawn Huff (basketbal), Tiina Sten (basketbal), Anni Jamsa (basketbal), Jani Sievinen (plávanie), Tommy Rundgren (plávanie), Juhani Henriksson (moderátor), Oona Tolppanen (moderátorka), Laura Ruhola (moderátorka a reportérka), Jarkko Nieminen (tenis), Anni Mäkitalo (basketbal), Petteri Koponen (basketbal), Teemu Rannikko (basketbal), Antti Ahokas (golf). FRANCÚZSKO: Stéphane Caristan (atletika), Jacky Durand (cyklistika), Arnaud Tournant (cyklistika), Maureen Nisima (športový šerm), Léonore Perrus (športový šerm), Émilie Le Pennec (gymnastika), Amélie Goudjo (hádzaná), Nodjialom Myaro (hádzaná), Frédérique Jossinet (džudo), Frédéric Lecanu (džudo), Alain Bernard (plávanie), Laurent Chambertin (volejbal), Léa Palermo (bedminton), Lionel Charbonnier (futbal), Camille Pin (tenis), Endy Miyem (basketbal), Thierry Anti (hádzaná), Lucie Decosse (judo), Christine Arron (atletika), Matthias Dandois (BMX), Kevin Rolland (akrobatické lyžovanie), Victoria Vergara (surfing), Gaëlle Million (reportérka), Geraldine Weber (novinárka), Lesly Boitrelle (moderátorka), Romain Bouchenot (moderátor), Guenaelle Longy (moderátorka), Nathalie Péchalat (tanečné páry), John Dovi (box), Matthieu Péché (kanoistika), Gauthier Klauss (kanoistika), Christophe Legoût (stolný tenis), Ludovic Dubau (horské bicykle), Yohann Diniz (atletika). NEMECKO: Navina Omilade (futbal), Fabian Hambüchen (gymnastika), Rico Freimuth (atletika), Boris Becker (tenis), Fanny Rinne (pozemný hokej), Pascal "Pommes" Hens (hádzaná), Lisa Brennauer (cyklistika), Jens Voigt (cyklistika), Mischa Zverev (tenis), Patrick Hausding (potápanie), Birgit Nössing (moderátorka), Thomas Wagner (moderátor), Wolfgang Nadvornik (moderátor), Antonia Wisgickl (moderátorka), Steffen Fetzner (stolný tenis), Patrick Femerling (basketbal), Ole Bischof (džudo), Max Hoff (rýchlostná kanoistika), Sabine Spitz (horské bicykle), Thomas Rupprath (plávanie).

MEDZINÁRODNÉ: Yusra Mardini (plávanie). TALIANSKO: Dorothea Wierer (biatlon), Rachele Sangiuliano (volejbal), Giulia Cicchiné (moderátorka a reportérka), Marco Cattaneo (moderátor a reportér), Zoran Filicic (moderátor a reportér), Fabrizio Monari (moderátor), Valentina Marchei (moderátorka a reportérka), Michele Frangilli (lukostreľba), Hugo Sconochini (basketbal), Andrea Meneghin (basketbal), Roberto Cammarelle (box), Margherita Granbass (športový šerm), Marta Pagnini (moderná gymnastika), Marco Aurelio Fontana (horské bicykle), Rossano Galtarossa (veslovanie), Roberta Vinci (tenis), Leonardo Binchi (vodné pólo), Aglaia Pezzato (plávanie). HOLANDSKO: Ranomi Kromowidjojo (plávanie, reportérka), Jip van den Bos (cyklistika, repotérka), Neal Petersen (moderátor), Nesim el Ahmadi (tvorca a moderátor), Fraasie Mirfin Zeqiri (tvorca a moderátor), Herbert Cool (moderátor). NÓRSKO: Marit Malm Frafjord (hádzaná), Carsten Skjelbreid (moderátor), Susanne Wergeland (moderátorka), Carina Olset (moderátorka), Jan Ove Kjondal (moderátor a reportér), Gita Simonsen (moderátorka a reportérka) POĽSKO • Robert Korzeniowski (atletika), Agnieszka Radwanska (tenis), Katarzyna Skowronska (volejbal), Andrzej Wrona (volejbal). ŠPANIELSKO : Alberto Contador (cyklistika), Alex Corretja (tenis), Lydia Valentín (vzpieranie), Carla Suárez Navarro (tenis), José Javier Hombrados (hádzaná), Virginia Torrecilla (futbal), Cristian Toro (kanoistika), Piti Hurtado (basketbal), María Peláez (plávanie), María Jesús Rosa Durán (pozemný hokej), Luis Miguel Martín (atletika), Ángel Rodríguez (atletika), Dori Ruano (cyklistika), Laura Meseguer (moderátorka), Patricia Garcia Rodrigue (ragby), Miguel Ángel Méndez (moderátor), Maria Sanchez (moderátorka)

ŠVÉDSKO: Carolina Klüft (atletika), Jessica Almenas (moderátorka), Karin Frick (moderátorka), Jonas Karlsson (moderátor), Kim Andersson (hádzaná), Peter Haggstrom (atletika), Linda Heed (jazdectvo), Matilda Boson (hádzaná), Therese Alshammar (plávanie), Mustafa Mohamed (atletika), Karin Lundqvist (plážový volejbal). SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Shauna Coxsey (lezenie), Nile Wilson (gymnastika), Lutalo Muhammad (taekwondo), James Cracknell (veslovanie), Radzi Chinyanganya (reportér), Orla Chennaoui (reportérka), Reshmin Chowdhury (reportérka), Laura Woods (reportérka), Iwan Thomas MBE (atletika), Jo Rowsell (cyklistika), Stef Reid (atletika), Ellie Simmonds (plávanie), Laura Robson (tenis), Carl Frampton (box), Ugo Monye (ragby union), Adam Blythe (cyklistika), Tom Daley (potápanie).


 

 

 

 

Viac o téme: OlympiádaScott YoungEurosportParíž 2024
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu