Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Slovenská televízia dosiahla počas sviatkov rekordnú sledovanosť

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Getty imegaes)

Slovenská televízia si naďalej udržiava priazeň divákov. Prázdniny odštartovala bohatým programom, ktorý prilákal k televíznym obrazovkám desaťtisíce divákov.

Počas sviatočného dňa 5. júla sa vysokej sledovanosti na Jednotke tešila Bohoslužba a večerný program osláv z hradu Devín, ako aj sviatočné rozprávky. Počas víkendu si diváci Slovenskej televízie nedali ujsť ani program z folklórneho festivalu Východná 2024 – LÁSKAvô na Dvojke či obľúbený seriál Toni – pôrodný asistent na Jednotke, ktorý sa v nedeľu stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Vo sviatočný deň v piatok 5. júla oslovila Jednotka divákov dopoludnia bohoslužbou, ktorú si nedalo ujsť 141-tisíc divákov pri trhovom podiele až 20,9 % v cieľovej skupine 12+ a v danom čase išlo o najsledovanejší televízny program. Večerný program z Devína s názvom Posolstvo Cyrila a Metoda sledovalo 144-tisíc divákov pri trhovom podiele 9,3 % v univerzálnej cieľovej skupine. Jednotka prilákala divákov k televíznym obrazovkám aj rozprávkami. Ráno bol najsledovanejším programami na trhu Koník z Ebenu (56-tisíc divákov, share 13,8 %) a Dlhý, Široký, Bystrozraký (88-tisíc divákov, share 16,2 %). Popoludní boli jednotkou na trhu Rozprávky bratov Grimmovcov: Husiarka, ktoré si pozrelo 101-tisíc divákov pri trhovom podiele 12,5 % v cieľovej skupine 12+.

Slovenská televízia dosiahla počas
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: ČSFD)

V sobotu sa najsledovanejším programom Jednotky stal romantický nemecký film Láska na Mykonose, ktorý si v prime-time nedalo ujsť 169-tisíc divákov pri trhovom podiele 11,8 % v cieľovej skupine 12+. Dvojka večer ponúkla divákom program z FF Východná 2024 – LÁSKAvô, ktorý si pozrelo 72-tisíc divákov pri trhovom podiele 5,1 % v univerzálnej cieľovej skupine. V nedeľu večer bodovala Jednotka ďalšou epizódou seriálu Toni – pôrodný asistent, ktorú si pozrelo až 248-tisíc divákov pri trhovom podiele 15,2 % v cieľovej skupine 12+ a seriál sa stal najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Dvojka zaujala divákov seriálom Deväťdesiatky, ktorý si nedalo večer ujsť 73-tisíc divákov pri trhovom podiele 4,5 % v univerzálnej cieľovej skupine. 

Viac o téme: DevínSlovenská televíziaBohoslužba
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu