Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Lovci búrok: TV Markíza prináša extrémne počasie priamo na vaše obrazovky

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TV Markíza)

TV Markíza spúšťa unikátny projekt Lovci búrok. Projekt prinesie pohľad na extrémne prejavy počasia priamo z epicentra diania.

Spravodajstvo televízie Markíza predstavuje svoj nový jedinečný projekt – Lovci búrok. Táto novinka prichádza na televízne obrazovky v čase, keď sa počasie u nás aj vo svete stáva čoraz extrémnejším. S rastúcim počtom horúcich dní vznikajú silné búrky, na ktoré sa zameria náš špeciálny spravodajský štáb. Ten vyrazí vždy tam, kde budú meteorologické javy najsilnejšie. Krupobitie, silný vietor, povodne či dokonca tornáda – týmto extrémnym javom bude čeliť nový tím Lovcov búrok, aby sa k divákom televízie Markíza dostali čo najaktuálnejšie informácie. „Všetci vnímame, že extrémne prejavy počasia sú u nás čoraz častejšie, a preto chceme priniesť divákom reálny pohľad na dianie v teréne a zvýšiť povedomie o tom, aké nebezpečné a nepredvídateľné môžu byť prírodné sily. Diváci budú mať jedinečnú možnosť vidieť, ako to vyzerá v epicentre extrémnych poveternostných podmienok,“ hovorí Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Lovci búrok: TV Markíza
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

Tím Lovcov búrok tvoria skúsení redaktori Chantal Staruchová a Oto Váhovský, ktorí budú vďaka spolupráci s profesionálnymi meteorológmi na mieste skôr ako ktokoľvek iný. Redaktori budú mať pritom k dispozícii špeciálne upravené vozidlo vybavené na monitorovanie počasia. Jeho súčasťou je meteorologická stanica vyhodnocujúca aktuálne dáta napríklad o rýchlosti a smere vetra, teplotách, tlaku či vlhkosti vzduchu. Okrem meteorologickej stanice bude okolie monitorované pomocou štyroch kamier a do vysielania sa bude dať pripojiť naživo priamo z epicentra diania. V aute nebude chýbať malá réžia pre okamžité spracovanie natočeného materiálu či žlté výstražné majáky. „Výstražné majáky nebudeme používať za jazdy, ale iba vo chvíľach, keď bude auto za zníženej viditeľnosti odstavené. Slúžia jednak na to, aby bola zaistená bezpečnosť tímu, ale aj ostatných účastníkov premávky v extrémnych podmienkach. Napríklad, ak by na ceste boli popadané stromy. Tiež budú signalizovať prítomnosť televízneho štábu na mieste natáčania,“ upresnil Kratochvíl s tým, že štáb televízie Markíza je pripravený na akúkoľvek situáciu. Projekt Lovci búrok bude počas celého leta mapovať počasie vo všetkých kútoch Slovenska a zabezpečovať živé vstupy v rámci všetkých spravodajských relácií – Televíznych novín 12, Prvých Televíznych novín či hlavných večerných Televíznych novín. Aktuálnu situáciu budeme naživo mapovať aj na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk. 

Lovci búrok: TV Markíza
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TV Markíza)

 

Viac o téme: PočasieTV MarkízaSpravodajstvoLovci búrok
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu