Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Zápasy slovenských klubov v európskych súťažiach už čoskoro na obrazovkách!

Hráči Slovana sa tešia z gólu v prvom zápase
Hráči Slovana sa tešia z gólu v prvom zápase (Zdroj: SITA)

Diváci Slovenskej televízie sa môžu tešiť na bohaté futbalové leto. Slovenská televízia ponúkne počas leta vo svojom vysielaní všetky domáce zápasy slovenských klubov v predkolách európskych pohárových súťaží.

Slovenská televízia odvysiela na televíznych okruhoch :Šport a Dvojka prenosy všetkých domácich zápasov slovenských klubov v predkolách európskych pohárových súťaží - Ligy majstrov, Európskej ligy, Európskej konferenčnej ligy. Už dnes o 18.45 h môžu futbaloví fanúšikovia na televíznom okruhu :Šport sledovať predzápasové štúdio a zápas 1. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava – FC Struga. Vo štvrtok 11. júla prinesie :Šport o 18.45 h 1. predkolo Európskej ligy MFK Ružomberok – Tobol Kostanaj. „Kluby Niké ligy opäť spojili svoje sily a výsledkom je ďalšia významná spolupráca so Slovenskou televíziou. Teší ma, že o zápasy našich tímov v európskych pohárových súťažiach bol v rámci tendra veľký záujem, a že výsledkom je to, že slovenskí fanúšikovia budú môcť všetky zápasy sledovať na televíznych okruhoch Slovenskej televízie. Pevne verím, že naše kluby budú vo svojich zápasoch úspešné a budeme sa spoločne tešiť z európskej pohárovej jesene či dokonca jari, ako to bolo v minulej sezóne,“ vyjadril sa prezident ULK a predseda predstavenstva ULK Marketing Ivan Kozák.

Záujem o licenciu na vysielanie európskych futbalových šampionátov bol medzi slovenskými vysielateľmi veľký. Slovenskej televízii sa podarilo v silnej konkurencii uspieť a zabezpečiť si tak atraktívny futbalový program pre svojich divákov. „Zápasy slovenských klubov v predkolách sú pevnou a najmä veľmi úspešnou súčasťou našej letnej štruktúry, a preto som veľmi rád, že ich práve my môžeme divákom ponúkať aj naďalej. Všetkým našim zástupcom želáme vydarené ťaženie pohárovou Európou, ktoré bude v našom vysielaní dostupné každému fanúšikovi domáceho futbalu,“ povedal Pavol Gašpar, poverený vedením Sekcie športu. Slovenská televízia okrem toho odvysiela aj prípravné zápasy slovenských klubov s atraktívnymi zahraničnými súpermi: AS Trenčín – Galatasaray Istanbul, Spartak Trnava – Aston Villa a FC Košice – AS Rím. 

Viac o téme: ŠK Slovan BratislavaMFK RužomberokSlovenská televízia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu