Sobota13. júl 2024, meniny má Margita, zajtra Kamil, Lara

Poznáme program Art Film Festu!

Riaditeľ festivalu Peter Nágel a talianska herecká hviezda slovenského pôvodu Barbora Bobulova počas tlačovej besedy v rámci 21. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest
Riaditeľ festivalu Peter Nágel a talianska herecká hviezda slovenského pôvodu Barbora Bobulova počas tlačovej besedy v rámci 21. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA - Na tlačovej besede predstavili kompletný program filmového podujatia Art Film Fest. Riaditeľ festivalu Peter Nágel prezradil, že pre návštevníkov a návštevníčky prichystali až 132 filmov.

Nebudú chýbať snímky, ktoré mohli diváci vidieť na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes či na festivale Sundance. O hlavné ceny Art Film Festu, Modrých anjelov, sa budú v Medzinárodnej súťaži hraných filmov uchádzať snímky Cesta Ven (2014), Rybolov bez sietí (2014), Biely tieň (2013), Tichý život (2013), List kráľovi (2014), Sendvičový klub (2013), 52 utorkov (2013), Zabiť človeka (2014), Vlastníci (2014), Pelo Malo - nanič vlasy (2013) a Klan (2014). V Súťaži krátkych filmov sa predstaví 35 titulov. Nebudú chýbať ani obľúbené sekcie Okolo sveta, Európske zákutia, Slovenská sezóna, Láska a anarchia, Prísľuby z Východu, Nočná prehliadka. Novinkami sú sekcie Focus: Alan Clarke a Téma: Vojna a film.

V rámci sprievodných podujatí organizátori festivalu pripravili vystúpenia viacerých slovenských hviezd. Budú to napríklad kapely Chiki liki tu-a a Walter Schnitzelsson či speváčka Katarzia a jej frajeri. Predstavia sa aj Zdenka Predná a Oskar Rózsa s projektom Doledole a spoločne vystúpia rapper Vec a hudobník Martin Valihora.Festival sa začne 21. júna a potrvá do 27. júna.

Na 22. ročníku Art Film Festu ocenia aj taliansku herečku Claudiu Cardinale a maďarského režiséra Istvána Szabóa. Na dnešnej tlačovej besede to oznámil prezident festivalu Milan Lasica. Spolu s ďalšími organizátormi predstavil kompletný program podujatia, ktoré sa uskutoční od 21. do 27. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne.

Ako uviedol Lasica, Claudia Cardinale zavíta na festival, aby si prevzala ocenenie Hercova misia. Rovnakú cenu počas festivalu udelia aj českému hercovi Ivanovi Trojanovi. István Szabó sa zasa stane laureátom Zlatej kamery. Túto cenu za mimoriadny prínos do kinematografie si z festivalu odnesie aj slovenský scenárista Ondrej Šulaj.

Viac o téme: Milan LasicaArt Film FestClaudia CardinaleIstván Szabó
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu