Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Česko oplakáva SMRŤ divadelnej legendy (†87): Havlová ho už raz pochovala… OMYLOM!

(Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa)

PRAHA - Včera Česko obletela správa o úmrtí principála, režiséra, scenáristu, výtvarníka a dramatika Jana Schmida. Významný umelec zomrel vo veku nedožitých 88 rokov. Oplakáva ho aj bývalá prvá dáma Dagmar Havlová (71). V jej prípade to však je už druhýkrát. Raz ho už pochovala... Omylom!

Keď v októbri 2019 zomrel režisér filmov Osada havranů, Volání rodu či Smrt talentovaného ševce Jan Schmidt, bývalá prvá dáma Česka smútila. Omylom však za Janom Schmidom, s ktorým hrala v počinoch ako Holka na zabití či Upír z Feratu. No ten bol v tom čase ešte plný života. Zomrel až v týchto dňoch. 

Havlová sa v tom čase za svoj omyl ospravedlňovala a konštatovala, že Jan bude zjavne dlho žiť. Napokon svojho menovca prežil o 5 rokov. Včera Česko obletela správa o jeho úmrtí. A ako sa ukázalo, zle zdravotne na tom bol už dlhší čas. Keď totiž v marci zahajoval výstavu k 60 rokom Studia Ypsilon, bol viditeľne vychudnutý. 

Jeho zlý zdravotný stav naznačovala aj jeho manželka, herečka Jana Synková. „Manžel je chorý, bežím hneď po predstavení domov. Musím sa oňho postarať. Aach, to jeho srdce...“ nariekala podľa Blesku.cz často v šatni. „Honza nemôže poriadne dýchať, potrebuje záskok, chcem byť radšej s ním, keby niečo,“ prosíkala vraj neraz kolegov. Čo napokon jej manžela stálo život, nie je známe. Česť jeho pamiatke!

Viac o téme: Dagmar HavlováJan Schmid
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu