Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Landl prezradil, čo sa deje po divadelnom predstavení: Bez tohto herci nesmú ísť domov!

Matej Landl
Matej Landl (Zdroj: psc)

BRATISLAVA - Matej Landl začínal svoju hereckú dráhu už v detstve. Hercov, ktorých obdivoval, bola celá plejáda. Pod jeho úspech sa podpísali aj jeho pedagógovia, ktorí mu odovzdali tajomstvá a kúzla tohto povolania.

Matej Landl aktuálne hviezdi v seriáli Dunaj, k vašim službám. Obchodný dom Dunaj je plný ľudí v čase, keď je krajina uvrhnutá do neistoty a strachu z možnej vojny. Landl v ňom hrá vrátnika, gardistu a majiteľa penziónu, ktorý prechádza charakterovým prerodom. Bonzák a odporný gardista sa aj vďaka sympatiám voči pani Márii, bývalej majiteľke židovského penziónu, mení na o čosi empatickejšieho muža, v ktorom sa občas prebudí aj svedomie.

Matej Landl bol prednedávnom aj hosťom talkšou Petra Marcina Neskoro večer a v rozhovore prezradil napríklad aj to, ako zvláda učenie sa textov a či má na to nejaký návod. Je až neuveriteľné, že v apríli uplynulo už 50 rokov, čo stál prvýkrát na javisku: „Ten mozog je už vycvičený, v hlave je nejaká zvláštna disketa, kde sa tie texty učí už trochu ľahšie ako človeku, ktorý by sa mal prvýkrát v živote naučiť 30-40 stranový text.“ Matej mal od hereckého detstva šťastie na kolegov, ktorí ho viedli hereckým životom a odovzdávali mu štafetu. „Žiaľ, mnohí už nie sú medzi nami. Mal som obrovské šťastie, že ma učil Miloš Pietor a pedagóg Ivan Letko, ale aj úžasný Ladislav Chudík“. Vo videu prezradil aj to, či sa divadelná alebo televízna rola prenáša aj do jeho súkromného života. To je aj odpoveď na otázku, bez čoho herci nesmú ísť po predstavení domov...

Landl prezradil, čo sa deje po divadelnom predstavení: Bez tohto herci nesmú ísť domov! (Zdroj: RTVS)

Viac o téme: HerecMatej Landl
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu