Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Juraj Kukura natáčal pre BBC: Úspech v zahraničí ho PRIPRAVIL O VŠETKO... Nebol ani na maminom pohrebe!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Slovenský herec Juraj Kukura žal v 80. rokoch obrovské úspechy nielen v Československu, ale aj v zahraničí. Hrnula sa mu jedna ponuka za druhou... Natáčanie pre BBC ho však pripravilo o všetko. Nemohol byť ani na maminom pohrebe!

V súvislosti s jeho pôsobením v zahraničí sa hovorilo všeličo. „Keď som nakrúcal v zahraničí s BBC filmy, ktoré mali úspech po celom svete, tak sa hovorilo, že nakrúcam porno a tým sa živím alebo že pašujem krv. S tým žijem celý život, že si ľudia o mne vymýšľajú. Zaujímavé je, že si o mne nikdy nevymyslia nič dobré,“ povedal pre markiza.sk herec. 

Juraj Kukura natáčal pre
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: SITA)

Zašlo to až tak ďaleko, že sa pre vtedajší režim v našej krajine stal nepohodlným. Hoci oficiálne neemigroval, kvôli predĺženiu natáčania ho odsúdili na tri a pol roka väzenia a zabavenie celého majetku. „Prišiel som o všetko. Keď moja mama zomierala, nemohol som k nej ísť a chytiť ju za ruku. Nemohol som ísť ani na jej pohreb,“ spomína na náročné chvíle Kukura. 

Návrat do Československa totiž nepripadal do úvahy. Kým nakrúcal, býval na hoteli a po skončení natáčania býval u hereckých kolegov. Neskôr dostal angažmán v mníchovskom divadle a neskôr Hamburgu, kde hral s najväčšími nemeckými hviezdami. Do našej krajiny sa mohol vrátiť až po Nežnej revolúcii. 

Juraj Kukura natáčal pre
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: SITA)

Viac o téme: Juraj Kukura
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu