Utorok26. september 2023, meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián

A je to VONKU: RTVS chystá návrat EUROVÍZIE... TOTO je termín!

Zobraziť galériu (4)
(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA - Uplynulo už viac ako desať rokov, odkedy bolo Slovensko súčasťou medzinárodnej hudobnej súťaže Eurovízia. Tejto šou sa pritom pravidelne zúčastňujú aj obdobne malé krajiny. Napríklad susedné Česko od roku 2015 nevynechalo ani jeden ročník. My ich máme za sebou iba jedenásť, pričom ten posledný sme absolvovali v roku 2012...

Na Eurovízii nás už v minulosti reprezentovala Tublatanka, Katarína Hasprová, zúčastnil sa aj Marcel Palonder. No pódium medzinárodnej súťaže sa postavili i Kamil Mikulčík a Nela Pocisková, speváčka Kristína a takisto aj duo Twiins. Posledným reprezentantom Slovenska bol v roku 2012 bývalý superstarista Miro Šmajda. 

A je to VONKU:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Eurovision)

A odvtedy sa v našej krajine po Eurovision Song Contest zľahla zem. Teraz to ale po rokoch opäť vyzerá tak, že by Slovenskou by sa mohlo stať jej súčasťou. Pre španielsky denník Eurofestivales to potvrdila Zuzana Vicelová, manažérka marketingovej komunikácie telerozhlasu. 

„Podľa slov Zuzany Vicelovej RTVS aktuálne rieši účasť Slovenskej republiky na Eurovízii, avšak návrat sa neuskutoční v ročníku 2024,“ napísal spomínaný španielsky portál, ktorý manažérku aj priamo citoval. A kedy by sme sa teda mohli Eurovízie opäť dočkať? „Uvažujeme o účasti v roku 2025,“ dodala Zuzana Vicelová. 

A je to VONKU:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Avšak podľa portálu mediaboom.sk účasť Slovenska stále nie je istá na 100%. „To, či sa Slovensko vráti na scénu európskej pesničkovej súťaže, však naďalej nie je isté. Ako doposiaľ, opäť rozhodnú financie," píše spomínaný web. 

A aký je váš názor? Potešili by ste sa, ak sa naša krajina opäť mohla zúčastniť Eurovízie? 

A je to VONKU:
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: SITA/AP/Armando Franca)

Viac o téme: Eurovízia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu