Nedeľa1. október 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Nová stanica JOJ Svet: Uvidíme dokumenty, Hitlera aj sexi Vicu Kerekes

Vica Kerekes v Zejtra napořád Zobraziť galériu (5)
Vica Kerekes v Zejtra napořád (Zdroj: zejtranaporad.cz)

BRATISLAVA - Mediálna skupina JOJ Group spúšťa deviatu televíznu slovenskú stanicu, štrnástu vo svojej ponuke. Obsah stanice bude zároveň súčasťou streamovacej platformy JOJ play. Vysielanie odštartovalo už 15. augusta.

JOJ Svet ponúkne bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov. V balíku Premium si užívatelia budú môcť nájsť všetky dokumentárne tituly. Dokumentárne zameraná stanica, tzv. factual entertainment bude dostupná slovenským domácnostiam – predplatiteľom jednotlivých satelitných, káblových, IPTV a OTT operátorov. Slovak Telekom ako jeden z najväčších slovenských operátorov ponúkne svojim zákazníkom stanicu JOJ SVET ako prvý. 

TV JOJ spustila DEVIATU
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SITA/AP/Blue Origin)

JOJ Svet sa bude vysielať len na slovenskom trhu a v programe ponúkne slovensky komentované najnovšie dokumenty s tematickým zameraním, ktorých rok výroby nebude starší ako 2011. Uvedie dokumenty z prírody, histórie, politiky, spoločenských vied, astronómie či vesmíru od minulých po súčasné trendy a pohľady do dejín i do budúcnosti. Už dnes vyrába JOJ v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými tvorcami svoje vlastné dokumentárne série. Podporuje spoluprácu a podpora slovenskej dokumentárnej tvorby, či už spolupráca s významnými menami slovenského dokumentu, alebo so študentmi, ktorých tvorba si zaslúži pozornosť. 

TV JOJ spustila DEVIATU
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SITA/AP/IHA )

Programová ponuka najmladšej stanice z portfólia JOJ Group je zostavená z titulov ako Katastrofy v priamom prenose (Destruction Decoded), rok výroby 2022, Top 10 skvosty architektúry (Top 10 the Art of Architecture), rok výroby 2016, Prísne tajné projekty UFO: Odtajnené (Top Secret UFO Projects: Declassified), rok výroby 2020, Najväčšie tajomstvá a záhady (Top 10 Secrets & Mysteries), 2016, Zbrane ríše zvierat (Animal Armory), 2016, Prežiť v divočine (Survive the Wild), 2016, Hitlerovo zlato (Hitler‘s Gold), 2020, CIA vs. Bin Ládin (First In: CIA vs. Bin Laden), 2021.

Adolf Hitler
Zobraziť galériu (5)
Adolf Hitler  (Zdroj: TASR/AP)

Z domácej a českej tvorby odvysiela stanica diela spisovateľky a dokumentaristiky Veroniky Homolovej Tóthovej, ktorá nakrútila 15-dielny dokumentárny seriál o ľuďoch preživších nacistické alebo komunistické prenasledovanie, väzenie a lágre s názvom Neumlčaní alebo celovečerný dokumentárny film Atentát na Heydricha: Príbeh Jozefa Gabčíka a Jána Kubiša. 

Pre milovníkov cestovania po Slovensku a okolitých krajinách sú pripravené cestopisy V karavane po Slovensku s Daliborom Gondíkom (rok výroby 2022) a V karavane po Maďarsku s Vicou Kerekes (2023). Tím tvorcov JOJ Svet sa podieľa na tvorbe zahraničných a domácich dokumentárnych cyklov ako Hitlerové tajné misie a Aliens files.

Viac o téme: Tv JojJoj Svet
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu