Nedeľa1. október 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Smer a Republika ODMIETAJÚ účasť na diskusiách v Markíze: Spochybňujú jej objektívnosť... Televízia sa BRÁNI!

Zobraziť galériu (5)
(Zdroj: Novinky.sk)

BRATISLAVA - Strany Smer-SD a Republika odmietajú účasť v predvolebných diskusiách televízie Markíza. Spochybňujú jej objektívnosť a nestrannosť. Televízia deklaruje, že vyrába všetky spravodajské a publicistické relácie podľa striktne nastavených redakčných pravidiel. Musia byť založené na faktoch, objektívne, nestranné, pripravované v súlade so zákonmi a rešpektujúc ľudské práva.

Smer-SD sa nechce zúčastňovať na predvolebných diskusiách, kým sa Markíza nevráti k serióznej práci celoštátneho média. "Posledné tri roky práce vybraných redaktorov a moderátorov TV Markíza vystihuje skôr robenie politiky a tendenčné dezinformovanie ako objektívnosť a nestrannosť, ktorú od nich vyžaduje zákon o vysielaní a retransmisii," vyhlásil.

Smer a Republika ODMIETAJÚ
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: Ramon Leško)

Republika hovorí o zaujatosti televízie a tendenčných moderátoroch. "Kým sa Markíza neunormálni, tak tam nebudeme chodiť," skonštatoval líder hnutia Milan Uhrík na sociálnej sieti. TV Markíza deklarovala, že do diskusnej relácie Na telo pozýva zástupcov všetkých relevantných politických subjektov, predovšetkým parlamentných strán tak, aby bola vždy zachovaná vyváženosť relácie.

"Moderátor vedie diskusiu prísne nestranne. Je našim zámerom, aby sa divák dozvedel čo najviac dôležitých informácií," skonštatovala televízia. V rámci predvolebných diskusií chce dať Markíza spravodlivý priestor všetkým kandidujúcim stranám. Do debát ich bude zaraďovať podľa priemeru posledných prieskumov volebných preferencií agentúr Focus a AKO. Dodala, že projekt schválila Rada pre mediálne služby.

Smer a Republika ODMIETAJÚ
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: TASR)

Stanovisko TV Markíza ohľadom predvolebných diskusií:

„V rámci predvolebných diskusií chceme dať spravodlivý priestor všetkým kandidujúcim stranám. Kladieme dôraz na to, aby sa rôzne politické názory dostali k divákom rovnomerne a aby každá politická strana dostala príležitosť na diskusiu. Preto budeme zástupcov politických strán do týchto predvolebných debát zaraďovať podľa transparentného kľúča, a to podľa priemeru posledných prieskumov volebných preferencií najrenomovanejších agentúry FOCUS a AKO k 20. septembru 2023. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy, ako aj predstaviť svoj volebný program. Projekt diskusných programov vo vysielaní TV Markíza počas volebnej kampane bol schválený Radou pre mediálne služby.“

Stanovisko TV Markíza ohľadom relácie Na telo:

„Do diskusnej relácie Na telo pozývame zástupcov všetkých relevantných politických subjektov, predovšetkým parlamentných strán, a to tak, aby bola vždy zachovaná vyváženosť relácie. Zároveň sa vždy snažíme o atraktívnu zostavu hostí a výber tých najaktuálnejších a najzaujímavejších tém. Moderátor vedie diskusiu prísne nestranne. Je našim zámerom, aby sa divák dozvedel čo najviac dôležitých informácií.“

Smer a Republika ODMIETAJÚ
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: TV Markíza)

Viac o téme: Smer-SDTv MarkízaRepublika
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu