Nedeľa1. október 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Markíze už šéfuje NOVÝ RIADITEĽ: Je to bývalý redaktor spravodajstva!

Generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík. Zobraziť galériu (2)
Generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík. (Zdroj: Tv Markíza)

BRATISLAVA - Skupina Markíza má od 1. septembra 2023 nového generálneho riaditeľa, funkcie sa ujal Peter Gažík. Skúsený manažér sa po sedemnástich rokoch vracia do Markízy, kde začínal svoju úspešnú kariéru ako redaktor zahraničného spravodajstva.

Do funkcie generálneho riaditeľa a konateľa skupiny Markíza nastúpil od piatka 1. septembra 2023 skúsený manažér Peter Gažík. Po desiatich rokoch tak vystriedal Matthiasa Setteleho, ktorý sa rozhodol venovať novým kariérnym výzvam.

„V Markíze som začínal svoju kariéru ako redaktor zahraničného spravodajstva, prirástla mi k srdcu a som veľmi rád, že sa do nej teraz po sedemnástich rokoch vraciam. Za ten čas prešla Markíza neuveriteľný kus cesty, je dlhoročným nespochybniteľným trhovým lídrom, ktorý určuje trendy a prináša programy tej najvyššej kvality. Teším sa, ako na tieto úspechy spolu s celým tímom nadviažeme, ale tiež na všetky nové výzvy a príležitosti, ktoré nás aj vďaka nástupu nových digitálnych technológií čakajú,“ povedal Peter Gažík.

V prvých týždňoch svojho pôsobenia sa bude Peter Gažík najmä zoznamovať so všetkými zložkami televízie a s kolegyňami a kolegami, ktorí dávajú Markíze obsah a tvár. „Chcel by som ešte viac posilniť imidž Markízy ako špičkovej rodinnej televízie, ktorá ponúka pestrý programový mix pre každého vrátane profesionálneho a nestranného spravodajstva. Tiež budeme pokračovať v intenzívnom obsahovom aj technologickom rozvoji streamovacej služby Voyo, čoraz dôležitejšieho piliera nášho podnikania,“ načrtáva svoje prvé plány.

Mgr. Peter Gažík (42) má niekoľkoročné topmanažérske skúsenosti, naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary. Túto funkciu zastával od januára 2021. Predtým šesť rokov viedol telekomunikačného operátora O2 Slovakia ako jeho generálny riaditeľ. Narodil sa v Bratislave, študoval lingvistiku a politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a na London School of Economics.

Kariéru odštartoval v rokoch 2004 až 2006 ako redaktor zahraničného spravodajstva v TV Markíza. V rokoch 2011 až 2014 pôsobil v spoločnosti O2 Slovakia na pozícii Public Affairs Director a od júna 2015 do decembra 2020 ako jej generálny riaditeľ. Od januára 2021 do augusta 2023 viedol ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary. Počnúc septembrom 2023 sa stal generálnym riaditeľom a konateľom skupiny Markíza. Je ženatý a má dvoch synov.

Markíze už šéfuje NOVÝ
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Tv Markíza)

Viac o téme: TV MarkízaPeter Gažík
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu