Štvrtok21. september 2023, meniny má Matúš, zajtra Móric

SLEDOVANOSŤ slovenských televízií: Vedie Dunaj, šou Dana Dangla aj reality šou Farma!

Markíza v sledovanosti viedla. Zobraziť galériu (8)
Markíza v sledovanosti viedla. (Zdroj: Tv Markíza)

BRATISLAVA - Mrkvíza, Narkóza, TV Ojojoj či verejná - na naše televízie existuje množstvo prezývok. V diváckom záujme jednoznačne vedie Markíza, ani ostatné však nemožno podceňovať, ako potvrdil uplynulý víkend. Viete, ktoré programy boli najsledovanejšie?

Seriál Dunaj, k vašim službám potvrdil šiestou epizódou tretej série titul aktuálne najobľúbenejšieho seriálového počinu na slovenských televíznych obrazovkách. V hlavnej  cieľovej skupine 12-54 zvíťazil s ratingom 7,6 percenta a vysokým trhovým podielom 26,7 percenta. kov a Hit roka prilákal ku obrazovkám 155 tisícové publikum. Dunaj, k vašim službám sledovalo vyše 400-tisíc divákov! 

Dunaj sa stal bezkonkurenčne najsledovanejším programom dňa. Seriál Nemocnica na TV JOJ v cieľovej skupine 12-54 zaostal za Dunajom s ratingom 4,8 percenta a podielom na trhu iba 16,7 percenta. Verejnoprávna Jednotka vysielala zábavný glosátorský program Hit roka, so 6,5 percentným podielom na trhu. 

SLEDOVANOSŤ slovenských televízií: Vedie
Zobraziť galériu (8)
 (Zdroj: TV Markíza)

Šou Možné je všetko! v sobotu na Markíze prevalcovala konkurenciu. Markíze v čase vysielania šou zabezpečila podiel na trhu až 41,6 %. V cieľovej skupine 12-54 bola najsledovanejším programom dňa spomedzi všetkých slovenských staníc a aj najúspešnejšou zábavnou šou uplynulého víkendu. Dosiahla vyšší rating aj trhový podiel ako nedeľné Česko Slovensko má talent na TV Joj.

Tá bola na JOJke TOP nespravodajským programom dňa v komerčnej cieľovej skupine. TV JOJ uzavrela týždeň ako trhová jednotka spomedzi slovenských televízií v hlavnom vysielacom čase so 6,8 % ratingom a 18,6 % podielom v prime time v rámci univerzálneho publika. V nedeľu si Česko Slovensko má talent zaplo 640-tisíc divákov, šou mala 7,2 % sledovanosť a 19,9 % podiel na trhu v CS 12+. 

SLEDOVANOSŤ slovenských televízií: Vedie
Zobraziť galériu (8)
 (Zdroj: TV Markíza)

Markizácka reality šou Farma sa potom  ocitla v súboji s jojkárskou politickou diskusiou Na hrane. Farma získala v cieľovej skupine rating 3,6 percenta, jej trhový podiel bol 19,9 percenta. Na hrane sa dostalo na 2,8 percenta a 13,5 percentným podielom na trhu. Farmu videlo 203-tisíc divákov starších ako 12 rokov, politickú diskusiu si pozrelo 232-tisíc divákov.

SLEDOVANOSŤ slovenských televízií: Vedie
Zobraziť galériu (8)
 (Zdroj: TV Markíza)

Najsledovanejšou politickou diskusnou reláciu na trhu sa v nedeľu 10. septembra 2023 stalo Na telo. Včerajšie vydanie, v ktorom moderátor Michal Kovačič vôbec prvý raz privítal vo vzájomnom dueli predsedu OĽaNO Igora Matoviča a šéfa Sme rodina Borisa Kollára, zvíťazilo so skvelým ratingom 5,2 % a nadpriemerným trhovým podielom 31,5 %Podvečer vyhrala sledovanosťou markizácka Mama na prenájom s ratingom iba 3,5 percenta a podielom na trhu 21,8 percenta.

Jojkárske varenie Bez servítky dosiahlo 2,9 percentný rating a kleslo ratingom na 19 percent. Nová súťažná relácia na Jednotke Všade dobre, doma naj získala len 7,5 percenta podielu na trhu a je na úrovni neúspešného jarného programu Traf to!, ktoré RTVS pre nezáujem divákov ukončila po jednej sezóne. 

SLEDOVANOSŤ slovenských televízií: Vedie
Zobraziť galériu (8)
 (Zdroj: TV Joj)

Viac o téme: RTVSTV MarkízaTV Joj
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu