Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Skvelá správa pre milovníkov tenisu: CANAL+ bude vysielať ženské zápasy WTA

(Zdroj: CANAL+)

CANAL+ získal televízne práva na turnaje ženského tenisového okruhu WTA v Českej republike a na Slovensku. CANAL+ Group a Ženská tenisová asociácia (WTA) s potešením oznamujú exkluzívne vysielanie Hologic WTA Tour.

Od januára 2024 až do roku 2028, teda počas minimálne 5 sezón ponúkne CANAL+ živé prenosy z turnajov WTA 1000 a WTA 500, vybraných turnajov WTA 250 a navyše WTA Finals alebo populárneho Turnaja majsteriek. Vysielanie bude zákazníkom dostupné prostredníctvom satelitnej a internetovej televízie Skylink alebo streamovacej služby CANAL+, ktorá bola spustená na konci apríla 2023. Atraktivitu pre českých a slovenských divákov zvyšuje vysoké zastúpenie domácich hráčok a ich úspechy. Uvidíme zápasy grandslamových víťaziek Markéty Vondroušovej, Petry Kvitovej a Barbory Krejčíkovej, bývalej svetovej jednotky Karolíny Plíškovej, finalistky Roland Garros 2023 Karolíny Muchovej alebo deblistok Kataríny Siniakovej a Barbory Krejčíkovej.

„O vysielacie práva na okruh WTA sme mali veľký záujem, a to z niekoľkých dôvodov. Jedným je popularita tenisu v Českej republike a na Slovensku všeobecne a ďalším až neskutočná úspešnosť českých a slovenských hráčok v posledných rokoch. Turnaje sa navyše hrajú prakticky počas celého roka a v televízii ich sleduje vysoké percento divákov, medzi ktorými je v porovnaní s väčšinou ostatných športov oveľa vyšší podiel žien. Veríme, že týmto krokom zvýšime atraktivitu športovej ponuky CANAL+ a výrazne rozšírime jej záber aj mimo okruh futbalových fajnšmekrov,“ hovorí Ladislav Řeháček, VP spoločnosti CANAL+ Luxembourg pre Českú republiku a Slovensko. „S vynikajúcimi hráčkami, ktoré rok čo rok súťažia na špičke nášho športu vrátane mnohých z Českej republiky a Slovenska, nepochybujeme, že divákov CANAL+ čakajú na Hologic WTA Tour vzrušujúce sezóny akcií,“ uviedla WTA Ventures CEO Marina Stortiová. „Sme nadšení zo zmluvy so spoločnosťou CANAL+ na nasledujúcich päť sezón, pretože rozširuje svoju pôsobnosť v tenise a odhodlanie zviditeľniť ženské športy.“

Viac o téme: TenisWTACANAL+
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu