Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

RTVS štartuje zimnú časť charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Instagram RS)

Pomôcť v charitatívnom projekte Rádio Slovensko Slovensku je možné do konca tohto roka ľubovoľnou sumou na účet konkrétneho príbehu z webovej stránky Rádia Slovensko alebo poslaním darcovskej SMS správy „DMS LUDIALUDOM“, ktorú podporovatelia pošlú na číslo 877. Cena SMS je 5 €.

Rádio Slovensko s portálom ludialudom.sk v decembri opäť spája sily a štartuje zimnú časť projektu Rádio Slovensko Slovensku na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú. Počas leta sa vyzbieralo takmer 45-tisíc eur a suma za tento kalendárny rok môže ešte narásť. Poslucháči Rádia Slovensko môžu finančne podporiť príbehy ľudí, ktorí sú súčasťou projektu, do 31. decembra 2023. Redaktorka a moderátorka Rádia Slovensko Marianna Kovácsová prešla od 7. do 25. augusta 2023 na bicykli krížom cez Slovensko, aby priblížila 15 ľudských príbehov, ktoré sú združené v projekte Rádia Slovensko v spolupráci s portálom ludialudom.sk. Jej cesta bola plná emotívnych a inšpirujúcich momentov. Dotkli sa sŕdc mnohých poslucháčov, a tí vyjadrili svoju podporu a solidaritu finančným príspevkom. Do 30. septembra sa podarilo vyzbierať rekordných 44.708,64 eura a táto suma môže byť vyššia práve vďaka zimnej časti projektu. „December je mesiacom dávania i zdieľania. V Rádiu Slovensko sme sa rozhodli využiť túto príležitosť, aby sme prispeli k lepšiemu životu ľudí, ktorých príbehy sme prezentovali počas leta a teraz sa k nim vo vysielaní opäť vrátime. Vieme, že našu pomoc stále potrebujú a veľakrát nemajú inú príležitosť," povedal Milan Urbaník, manažér marketingu programových služieb Slovenského rozhlasu. „Ďakujeme veľmi pekne všetkým našim poslucháčom, ktorí už prispeli v tomto roku, a dúfame, že naša aktivita nájde aj ďalšiu odozvu v tomto sviatočnom období.“

 

RTVS štartuje zimnú časť
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Instagram M. K.)

Pomôcť v charitatívnom projekte Rádio Slovensko Slovensku je možné do konca tohto roka dvomi spôsobmi – buď ľubovoľnou sumou na účet konkrétneho príbehu, ktorý nájdete na webovej stránke Rádia Slovensko alebo darcovskou SMS správy v tvare „DMS LUDIALUDOM“, ktorú podporovatelia zašlú na číslo 877. Cena SMS je 5 €. „Tešíme sa na každý príspevok, ktorým spoločne zmeníme životy k lepšiemu. Spojme sily a ukážme, že v období sviatkov vieme byť viac, než len poslucháčmi. Buďme tými, ktorí prinášajú zmenu," pridáva Marianna Kovácsová s nadšením do blížiaceho sa decembrového vysielania. Rádio Slovensko sa k charitatívnemu projektu vráti vo svojom rannom vysielaní v relácii Dobré ráno, Slovensko! a v programe Predpoludnie s Rádiom Slovensko v rubrike Príbeh na týždeň. S podrobnými informáciami o projekte a príbehmi, ktoré je možné podporiť, sa môžete oboznámiť na webovej stránke www.radioslovensko.sk.

Viac o téme: Charitatívna akciaRTVS
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu