Pondelok4. marec 2024, meniny má Kazimír, zajtra Fridrich

10. ročník Dňa s Nadáciou Markíza: vyzbieralo sa rekordných 118-tisíc eur!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: TV Markíza)

Na divákov opäť čakalo množstvo prekvapení, atraktívnych živých vstupov, emotívnych príbehov a špeciálnych hostí. Najmä však mali celý deň možnosť pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

Štvrtok 7. december 2023 patril vo vysielaní televízie Markíza jubilejnému 10. ročníku jedinečného podujatia s názvom Deň s Nadáciou Markíza. Aj tento rok TV Markíza v spolupráci s Nadáciou televízie Markíza pripravila program plný silných skutočných príbehov, s ktorým sa spája finančná zbierka na charitatívne projekty Nadácie televízie Markíza. Tvárami tohto ročníka boli populárni herci zo seriálu Dunaj, k vašim službám Jana Majeská a Ján Koleník spolu s moderátorkou Luciou Hlaváčkovou. Nadácii televízie Markíza sa vďaka zbierke podarilo v období od 1. októbra do 7. decembra 2023 získať sumu 118-tisíc eur. Táto suma je historicky najvyššou vyzbieranou čiastkou v rámci doterajšej histórie Dňa s Nadáciou Markíza! Je do nej zarátaný výťažok z verejnej zbierky od divákov aj štedré dary od partnerov - UniCredit Bank, poisťovne UNIQA, Pepco, Volvo Run a OMV.

Peniaze
Zobraziť galériu (2)
Peniaze  (Zdroj: SITA)

„Už štvrtý rok po sebe sme sa rozhodli Deň s Nadáciou Markíza venovať téme detského duševného zdravia a chceme sa poďakovať všetkým partnerom projektu a každému divákovi a diváčke za ich gesto solidarity, keďže finančné dary prispejú k zlepšeniu duševného zdravia detí,“ zhodnotil Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza. Za deväť ročníkov Dňa s Nadáciou Markíza sa podarilo vyzbierať a rozdeliť už 815 000 eur, ktoré pomohli deťom v nemocniciach, rodinám v núdzi, aj charitatívnym organizáciám. Celý výťažok z tohtoročnej finančnej zbierky bude venovaný Detskému a adolescentnému oddeleniu Psychiatrickej kliniky Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Martin na vybudovanie denného detského psychiatrického stacionára. Komplexná a intenzívna liečba v stacionári pomôže mnohým deťom a adolescentom s psychickými poruchami nielen k zlepšeniu ich psychických problémov, ale aj k zvýšeniu funkčnosti a k návratu do plnohodnotného života, povedal Doc. MUDr. Igor Ondrejka, PhD., prednosta Psychiatrickej kliniky JLF UK a UNM. K téme detského duševného zdravia prispeli aj zamestnanci TV Markíza venovaním množstva kreatívnych pomôcok na arteterapiu.

 

 

Viac o téme: FinancieTV MarkízaDuševné zdravieCharita
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu