Nedeľa19. máj 2024, meniny má Gertrúda, zajtra Bernard

Bodka za zadlženým Soukupom: Definitívne prišiel o TV Barrandov!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Profimedia)

PRAHA - Podnikateľ Jan Čermák plne ovládol spoločnosť Empresa Media, ktorá z 99 percent vlastní a prevádzkuje TV Barrandov. Čermák, alebo jedna z jeho spoločností, získal od Jaromíra Soukupa zvyšných 50 percent Empresy.

Zmenu ukazuje Evidencia skutočných majiteľov. Podiel v mediálnej agentúre Médea si Soukup podľa výpisu z evidencie ponechal. Kúpna cena nie je známa. Čermák už od jesene minulého roka v Emprese vlastnil polovičný podiel a zaisťoval prevádzkové financovanie televízie.

Čermák už skôr uviedol, že skupinu čaká reorganizácia, stabilizácia a ozdravenie hodnotných aktív, najmä televízie a časopisov, s tým, že cieľom projektu je v strednodobom horizonte predaj novému strategickému vlastníkovi.

Bodka za zadlženým Soukupom:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Tv Barrandov )

Barrandov Televízne Studio získalo na konci februára trojmesačnú ochranu pred veriteľmi, ktorým v tom čase dlhovalo 991 miliónov korún. Následne v marci súd schválil moratórium aj pre firmu Media Master, ktorá zaisťuje reklamu pre programy televízie Barrandov.

Barrandov TS v súčasnosti vysiela televízne programy TV Barrandov, Krimi Barrandov a Kino Barrandov. Tie mali v apríli podľa merania Asociácie televíznych organizácií podiel na sledovanosti 2,2 percenta medzi divákmi staršími ako 15 rokov. Empresa Media vedľa prevádzky Barrandov TS vydáva časopisy Týždeň, Sedmička, Interview a Inštinkt.

Bodka za zadlženým Soukupom:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Tv Barrandov )

Viac o téme: TV BarrandovJaromír Soukup
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu