Pondelok22. júl 2024, meniny má Magdaléna, zajtra Oľga

Peter Žiga po prijatí zákona o STVR: Vymenoval NOVÉHO RIADITEĽA... Pôsobiť bude len dočasne!

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TASR/Michal Svítok)

BRATISLAVA - Štatutárnym zástupcom STVR bude Igor Slanina. Bývalého šéfa Media RTVS do funkcie na obdobie do 30. septembra vymenoval v pondelok podpredseda Národnej rady (NR) SR poverený výkonom právomocí predsedu NR SR Peter Žiga (Hlas-SD). Informovala o tom Kancelária NR SR.

Pripomína, že rozhodnutie urobil Žiga na základe zákona o STVR, ktorý v pondelok nadobudol účinnosť. "Meno štatutára je výsledkom diskusie a dohody koaličných partnerov. Igor Slanina získal dôveru ako skúsený manažér a spĺňa zákonné kritériá," dodali z Kancelárie NR SR.

"Ponuku dočasne viesť STVR som prijal po zodpovednom zvážení všetkých rozhodujúcich okolností a mojou prioritou bude, aby si STVR plnila svoju verejnoprávnu funkciu," uviedol Slanina. "Do Slovenskej televízie a rozhlasu prichádzam ako manažér, ale aj ako človek, ktorý v nej prednedávnom päť rokov pracoval a ktorému aj ľudsky záleží na osude verejnoprávneho média. Verím, že práve osobná pracovná skúsenosť s verejnoprávnou inštitúciou bude mojou výhodou."

Igor Slanina
Zobraziť galériu (3)
Igor Slanina  (Zdroj: STVR)

Ako priblížil, v najbližších dňoch sa zameria najmä na nastavenie procesov a riešení súvisiacich s prechodom RTVS na STVR. Tiež podľa jeho slov absolvuje stretnutia so súčasným manažmentom a s ďalšími zamestnancami. "Od začiatku sa budem snažiť realizovať kroky, ktoré budú viesť k stabilizácii situácie smerom dovnútra inštitúcie, a teda ku všetkým zamestnancom a spolupracovníkom televízie a rozhlasu, ako aj navonok smerom k širokej verejnosti," podotkol.

Igor Slanina je skúsený manažér s dlhoročnou praxou v mediálnej oblasti, ako aj v oblasti riadení obchodných procesov a stratégií. Od septembra 2017 do augusta 2022 pracoval na pozícii riaditeľa Media RTVS, dcérskej spoločnosti RTVS, ktorá sa zaoberala predajom vysielacieho priestoru vyhradeného pre mediálnu komerčnú komunikáciu na televíznych a rozhlasových programových službách RTVS.

Viac o téme: Igor SlaninaSTVR
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu