Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Nová televízia DVTV láka hviezdy z konkurencie: Známe je prvé meno!

Miroslav Frindt Zobraziť galériu (2)
Miroslav Frindt (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Nová televízia , slovenská DVTV, by mala štartovať už 15. júla alebo 1. augusta. Jej hlavnou tvárou bude moderátor Miroslav Frindt, ktorý dlhé roky pôsobil v RTVS. Odišiel z nej po vyše dvadsiatich rokoch.

História sa začína opakovať. V Čechách v roku 2014 vznikla internetová televízia Daniely Drtinovej a Martina Veselovského DVTV. Stalo sa tak po tom, čo dvojica moderátorov dala výpovede v Českej televízii a následne založili vlastný projekt. V Čechách je úspešná už 11 rokov. Na Slovensku nedávno vznikla pobočka DVDT a jej hlavným predstaviteľom sa stal Miroslav Frindt, ktorý v RTVS pôsobil od roku 1999 a odišiel z nej v júni tohto roka. „Danielu Drtinovú z DVTV poznám dvanásť rokov… Po dlhých mesiacoch rozhovorov, rokovaní, prepočtov, rozhovorov sme sa nakoniec dohodli a som rád, že mi dôverujú,“ uviedol Frindt pre SME. Obsahom budú exkluzívne rozhovory na platenej online platforme, financovanie teda zabezpečí podpora divákov a počet predplatiteľov.

V DVTV sa Frindt stane aj jednou z dvoch hlavných tvárí. „Online televízia je založená na tvárach. V Čechách sú to Daniela Drtinová a Martin Veselovský, u nás to budem ja a ešte niekto iný,“ povedal pre Denník SME Frindt. Kto bude druhou tvárou, je zatiaľ otázne, mohla by to však byť moderátorka politických debát Jana Krescanko Dibáková, ktorá v Jojke skončila v apríli tohto roka. Špekuluje sa aj o Michalovi Kovačičovi, ktorý v Markíze dostal výpoveď minulý mesiac. Kto ďalší k nim pribudne, je iba otázkou času. Rovnako aj to, či nejakým spôsobom nebude na projekte participovať aj Ľuboš Machaj. 

Miroslav Frindt
Zobraziť galériu (2)
Miroslav Frindt  (Zdroj: RTVS)

Viac o téme: TelevíziaDVTVMartin Frindt
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu