Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

Trnavské divadlo chystá Deň otvorených dverí: Ponúkne Jeden deň s hercom či prehliadku historickej budovy

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

Novinkou piateho ročníka Dňa otvorených dverí (DOD) trnavského Divadla Jána Palárika (DJP) bude zážitková prehliadka s názvom Jeden deň s hercom. DOD je pripravený sa sobotu 10. septembra a má pre návštevníkov viacero atraktívnych ponúk, informovala marketingová riaditeľka Katarína Čučková.

"Od 10. hodiny sa návštevníci môžu pozrieť na miesta, na ktoré sa počas bežnej prevádzky divadla nedostanú. Budú si môcť vychutnať atmosféru historickej budovy a pozrieť si herecké šatne, maskérňu či sklad kostýmov," uviedla. Aj tento rok si herec Martin Križan pripravil svoju tradičnú burzu s plagátmi k inscenáciám, výrobkami divadelných dielní a rekvizitami z predstavení. Nebude chýbať ani razenie mincí, ktoré deťom aj dospelým zostanú ako pamiatka na DOD. O 14. hodine rozkroja narodeninovú tortu.

Trnavské divadlo chystá Deň
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

"Tých najmenších určite poteší bublinkové šantenie aj maľovanie na tvár na motívy detských rozprávok z repertoáru DJP. Potom už stačí len vybrať si ten pravý kostým a odfotiť sa v zábavnom fotokútiku," dodala Čučková. Španielska herečka na stáži v DJP Anna Luna Moya povedie na divadelnom dvore pohybovo-tanečný workshop a športoví fanúšikovia si budú môcť zahrať zápas v stolnom futbale s hercami z inscenácie Futbal alebo Bílý andel v pekle.

Trnavské divadlo chystá Deň
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj)

"Predstavíme aj nové projekty DJP. Medzi ne patrí založenie Klubu mladého diváka. Počas celého DOD si môžu návštevníci zakúpiť vstupenky s 50-percentnou zľavou na všetky predstavenia v pokladni divadla," dodala Čučková.

Viac o téme: Divadlo Jána PalárikaTrnavaDOD
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu