Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Desivé slová režiséra Titanicu: Už v pondelok som vedel, že je ponorka zničená!

James Cameron
James Cameron (Zdroj: SITA)

BOSTON - Príliš ho to neprekvapilo! Nie je tajomstvom, že James Cameron, ktorý režíroval jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias - Titanic, je loďou a jej príbehom priam fascinovaný. Sám má za sebou údajne 33 výprav k jej vraku. Keď sa dozvedel o tom, že ponorka Titan, ktorá sa na túto expedíciu naposledy vydala, sa stratila, akosi cítil v kostiach, že osud pasažierov je viac-menej istý...


Pozrite si tiež: Titanic po rokoch pochoval ďalšie ľudské životy: YouTuber zverejnil VIDEO z ponorky smrti!


Kým celý svet s napätím sledoval záchrannú akciu ponorky Titan a dúfal, že sa jej pasažierov podarí zachrániť, slávny režisér sa už v tom čase nazdával, že je ponorka zničená. „Že sa ponorka stratila, som sa dozvedel v nedeľu ráno. Hneď som skontaktoval svojich priateľov z "podmorskej komunity" a do hodiny som mal všetky informácie,” uviedol v rozhovore pre CNN Cameron. 

„Boli v hĺbke 3 500 metrov a zostupovali do hĺbky 3 800 metrov. Aby ste naraz stratili kontakt a zlyhala technika a sledovacie zariadenie, to nie je náhoda. Bolo to v tom momente a ponorka bola zničená,” povedal k tomu. „Cítil som to v kostiach a bolo mi jasné, že sa stalo niečo hrozné. Implózia bolo to prvé, čo mi napadlo,” dodal. 

Jeho teóriu o implózii napokon potvrdili aj rôzni experti. Viac INFO nájdete TU!

Viac o téme: James CameronTitanic
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu