Utorok26. september 2023, meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián

Paťa Jarjabková bola kedysi hviezdou, dnes... Pomáha umierajúcim

Patrícia Jarjabková Zobraziť galériu (2)
Patrícia Jarjabková (Zdroj: rtvs)

BRATISLAVA - Patrícia Jarjabková patrila svojho času medzi najobľúbenejšie tváre televíznych obrazoviek. Z nich sa postupne vytratila. Istý čas pôsobila ako realitná maklérka, avšak po smrti milovanej mamy sa našla v úplne inej sfére. Pracuje ako dula pre umierajúcich a stará sa o smrteľne chorých.

Kto by si nepamätal obľúbenú reláciu Od Kuka do Kuka, ktorej neodmysliteľnou súčasťou bola aj milá Paťa. Hoci na jej tvári nikdy nechýbal úsmev, obľúbená moderátorka má neľahký osud. Netají sa tým, že jej bývalý manžel mal problémy s alkoholom a dokonca pri ňom zažila aj psychické týranie. Situácia bola natoľko vážna, že spoločne so synom a mentálne znevýhodnenou dcérou skončili v krízovom centre. 

Patrícia sa zrejme aj po vlastnej skúsenosti rozhodla venovať charite a dokonca v roku 2014 získala ocenenie Slovenka roka v kategórii Charita. 

Paťa Jarjabková bola kedysi
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: TV Markíza)

Že má Paťa obrovské srdce, dokazuje aj v súčasnosti. Ako v podcaste Ľudskosť prezradila, pracuje v istom bratislavskom dome seniorov ako dula pre smrteľne chorých a umierajúcich. Impulzom pre ňu bola smrť jej milovanej matky, ktorá odišla na večnosť pred dvoma rokmi. „Cítila som vnútorný hlas, že musím pomáhať umierajúcim,” povedala k tomu bývalá moderátorka, ktorá absolvovala kurz validácie (metóda komunikácie s ľuďmi vo vysokom veku, či tých, čo majú stareckú demenciu) i kurz bazálnej stimulácie (metóda masáže tela ležiacich pacientov). 

„Keď som to začala robiť, bola som nadšená a dojatá. Poplačem si, to áno, lebo je to dojemné. Ale som tam šťastná. Našla som sa tam,” dodala. Jarjabková zároveň priznáva, že ju táto práca mnohému učí. „Teším sa, že som s tými ľuďmi. Lebo niečo dávam, ale pritom aj veľa dostávam,” zhodnotila niekdajšia televízna hviezda, ktorej je pri všetkom veľkou oporou jej partner Jozef. 

Viac o téme: Patrícia JarjabkováPaťa Jarjabková
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu