Piatok22. september 2023, meniny má Móric, zajtra Zdenka

S Agátou žijú v PREPYCHU, ale svojim podriadeným NEPLATÍ: Šokujúce svedectvá z TV Barrandov!

Jaromír Soukup a Agáta Hanychová Zobraziť galériu (11)
Jaromír Soukup a Agáta Hanychová (Zdroj: Instagram A.H.)

Zdá sa, že dlhovať ľuďom, ktorí preňho pracujú, je jeho hobby. Tak to aspoň vyplýva z doterajších výpovedí predovšetkým bývalých podriadených podnikateľa Jaromíra Soukupa (54), ktorí pracovali pre jeho TV Barrandov.

Redakcii eXtra.cz sa ich podarilo nájsť hneď niekoľko. „Kameramani si musia brať pôžičky, aby prežili. Soukup nemá empatiu, je mu úplne jedno, že nebudú mať čo do úst, keď im štvrť roka nezaplatí,“ povedal pre eXtra.cz kameraman Martin Céşar, ktorý pre televíziu pracoval päť rokov. Podnikateľ sa mužovi za jeho prípadné tvrdenia vopred vyhrážal súdom. 

Práve na tohto muža upozornil sám majiteľ TV Barrandov, keď sa dozvedel, že sa zaujímame o dlhy ľuďom, ktorí preňho pracujú alebo pracovali. Tvrdil, že systémovo vôbec nedochádza k tomu, že by sa jeho podriadeným zadržiavali peniaze. Lenže tento rok už prehral súdy minimálne s tromi ľuďmi, číslo však môže byť aj podstatne vyššie. Na súde na Prahe 5 má ležať vyše tridsať ďalších žalôb voči TV Barrandov. Údajne tiež pre neplatenie strihačom a ďalším podobným profesiám.

S Agátou žijú v
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: Tv Barrandov )

Soukup naznačoval, že o podobných problémoch nevie. „Ide to trochu mimo mňa, ale ak bol uzavretý zmier, bude splnený. Tieto veci sa riešia bežným postupom. Vydal som príslušné interné pravidlá,“ uviedol s tým, že ak prehrá, zaplatí. Dvaja z mužov, ktorí nad Soukupovou televíziou pred justíciou vyhrali, však popierajú, že by majiteľ naozaj nemal informácie.

„Dvakrát som posielal upozornenie na dlžnú čiastku doporučene do vlastných rúk Jaromíra Soukupa. Raz cez dátovku, potom aj písomne, poštou aj s dodacím lístkom,“ tvrdí strihač Sergej Kondakov, ktorý nedávno vysúdil a cez exekúciu vymohol dlžné stovky tisíc. A Martin Céşar zase tvrdí, že sa na dlhy sťažoval priamo šéfovi televízie Soukupovi, konkrétne cez e-mail.

S Agátou žijú v
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: Tv Barrandov )

Jaromír Soukup napísal redakcii eXtra.cz ku kameramanovi Céşarovi toto: „Dobrý deň, teší ma váš záujem. Čo sa týka pána Céşara, od ktorého máte informácie, platí, že svoje práva bránime aj súdne, čo sa ho týka." Redakcia nadviazala kontakt s mužom až po vydaní prvého článku o dlhoch Soukupovej televízie, kde žiadali podnikateľovo vyjadrenie. Kameramanovi prišli dlžné peniaze od TV Barrandov na účet len ​​niekoľko hodín po tom, čo redakcia prvýkrát kontaktovala Soukupa, pretože prehrával súdy o dlžné peniaze za odvedenú prácu. 

„V mojom prípade platobný príkaz voči TV Barrandov nadobudol právoplatnosť. Už som mal dohovoreného exekútora, riešil som to už pred trištvrte rokom so štyrmi inými kameramanmi. Zohnal som právneho zástupcu. Že vám písal o mne, to sa nedivím, chcel som, aby vedel, že sa chceme brániť, že takto to nejde. Vyzýval som na to viac ľudí, aby sme sa mu postavili a nepracovali preňho, kým všetkým nezaplatia, ale bohužiaľ sa nedalo dohodnúť hromadne, hovorí kameraman.

S Agátou žijú v
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: Tv Barrandov )

„Pracujem pre štát a externe robím kameramana. Mám stály príjem a nebol som závislý od toho, čo mi zaplatí TV Barrandov. Preto mi ani tak neprekážalo, keď dva mesiace nedorazilo nič a potom to prišlo naraz. Boli tam však ľudia, ktorí preňho robia prakticky na plný úväzok. Takže ak im niekto tri mesiace nepošle peniaze, šeky s nimi nedebatujú, nájomné tiež nie. Sú existenčne ohrození, môžu sa ísť jedine pásť. Je to to najväčšie svinstvo, aké ľuďom môže urobiť. A veľmi dobre vie, že sa to deje. Je to zámerné a je to podnikateľské dno,“ myslí si Céşar. „Nemá absolútne žiadnu schopnosť empatie voči svojim podriadeným. Jemu je úplne jedno, že ten, komu dlhuje za niekoľko mesiacov, má rodinu a že nebudú mať čo do úst.“ 

Svedectvá proti Barrandovu, teda Jaromírovi Soukupovi sa množia. „To, že TV Barrandov neplatí, je verejná informácia už niekoľko rokov,“ tvrdí na Facebooku Martin. Mnoho ľudí, ktorým TV Barrandov tiež dlhuje peniaze, teraz čaká, kým budú mať právoplatný rozsudok a peniaze im prídu na účet, preto nechcú verejne vystúpiť proti dlžníkovi.

S Agátou žijú v
Zobraziť galériu (11)
 (Zdroj: Profimedia)

„Existuje prípad aj jedného šikovného kameramana, ktorý mal malé dieťa, a keď mu už dlhoval pol roka, musel si vziať v banke pôžičku, aby bol schopný platiť základné potreby. Keď sa so Soukupom pohádal, tak ho vyhodil s tým, že mu nič nezaplatí. Súd však dal kolegovi za pravdu, Soukup musel uhradiť úplne všetko,tvrdí Martin Céşar.

Redakcia eXtra.cz hovorila aj s ďalším kameramanom, ktorému peniaze od TV Barrandov zadržiavané dlhé mesiace mali údajne prispieť k rozpadu manželstva a zničeniu sna o dostavaní rodinného domu. Informácie potvrdil, neželal si však zverejniť svoje meno. „Peniaze som z nich dostal, už to nechcem riešiť a nechcem sa objavovať v médiách, vysvetlil.

Že nemá ísť o výnimočné zabudnutie na poslanie peňazí, ale o systematické zadržiavanie platieb, uviedla aj ďalšia bývalá zamestnankyňa TV Barrandov. „Strihačom, čo sú externí zamestnanci, Soukup neplatí nikdy včas. Nepoznám jediného strihača, ktorý by za celú dobu fungovania TV Barrandov dostal zaplatené normálne, alebo nedajbože v termíne,“ uviedla Barbora Poláková s tým, že televízia nemala peniaze na nič, ale na Agátu Hanychovú a jej výstrelky ich údajne bolo dosť.

Viac o téme: TV BarrandovJaromír Soukup
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu