Štvrtok21. september 2023, meniny má Matúš, zajtra Móric

Tour de France v Bratislave bude vo veľkom štýle: Na štart sa postaví aj legendárny hokejista

Jeden z hostí podujatia, triatlonista Richard Varga Zobraziť galériu (3)
Jeden z hostí podujatia, triatlonista Richard Varga (Zdroj: activ´images)

Tretí ročník cyklistického podujatia L’Etape Slovakia by Tour de France organizovaného podľa vzoru etapy na slávnej Tour de France vzbudzuje veľký ohlas. Organizátorov necelý týždeň pred štartom 20. 8. nesmierne potešil rekordný počet prihlásených účastníkov.

Prvý raz v krátkej histórii podujatia padla tisícka! V 1. ročníku bolo prihlásených 692 pretekárov, v druhom už 928. V treťom sa pár dní pred štartom počet prehupol cez 1000 prihlásených účastníkov. Podujatie sa v podobnom formáte uskutoční v 24 krajinách celého sveta. V Bratislave a okolí bude v sobotu 19. a v nedeľu 20. augusta od 7.00 h jazdiť dovedna 1 060 cyklistov. V súťaži s názvom The Ride s dĺžkou 60 km ich bude 424, na 112-kilometrovej súťaži (The Race) až 522, do sobotného sprievodného programu sa zapojí 114 účastníkov.

Medzi prihlásenými je aj prominentný hosť – legendárny hokejový obranca Bostonu Zdeno Chára! Aj on absolvuje dlhšiu z dvoch pripravených tratí, 112-kilometrové preteky The Race. V utorok 15. augusta 2023 sa na tlačovej konferencii v Eurovei zúčastnil Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko, Oľga Hammer, marketingová manažérka a hovorkyňa Eurovea, Richard Varga, slovenský triatlonový olympionik a vlani druhý v pretekoch The Race na L’Etape Slovakia by Tour de France, Václav Mika, generálny riaditeľ Slovakia Travel, Michal Vicáň, poslanec MČ Bratislava-Ružinov, Jozef Pukalovič, riaditeľ podujatia a Peter Pukalovič, marketingový riaditeľ podujatia. Informovali o záverečnej fáze prípravy na preteky, ktorých trať vedie Bratislavou a okolím.

Tour de France v
Zobraziť galériu (3)

Jednou z noviniek v tomto ročníku je Škoda karavána. Približne 10 minút pred prejazdom pelotónu pretekárov bude rozdávať suveníry a darčeky na povzbudzovanie cyklistov. Mapka s odhadovanými časmi prejazdu pelotónu je k dispozícii na sociálnych sieťach podujatia. Táto novinka vnesie do podujatia viac atmosféry, ktorú poznajú fanúšikovia cyklistiky z legendárnej Tour de France. Škoda Auto Slovensko ako hlavný partner podujatia zabezpečuje aj dve riaditeľské vozidlá Škoda Enyaq Coupé. Fanúšikov cyklistiky čaká množstvo zážitkov, skvelé výkony na trati a úžasná atmosféra popri nej. 

Ďalšiu novinku predstavila Oľga Hammer, marketingová manažérka Eurovey. Je ňou nové miesto štartu a tzv. L´EtapeVillage, ktoré sa premiestnili do samého centra Bratislavy. Štartovať sa bude pri novej budove Slovenského národného divadla. Tretí ročník prináša ako novinku dva samostatné štarty s väčším komfortom pre pretekárov a zvýšenou bezpečnosťou vzhľadom na nárast počtu prihlásených jazdcov. Milovníci cyklistiky si budú môcť kúpiť pamätné cyklistické dresy, ktoré navrhol zahraničný ambasádor podujatia, bývalý profesionálny jazdec Geoffroy Lequatre z Francúzska. L’Etape Slovakia by Tour de France má vďaka veľkej účasti cyklistov zo zahraničia z 19 krajín, ktorí tvoria 30 percent účastníkov, a reklame, ktorú akcia robí na celom svete, veľký význam pre podporu turizmu a znalosti o Slovensku.

Pred TdF Bratislava
Zobraziť galériu (3)
Pred TdF Bratislava  (Zdroj: TS)

L’Etape Slovakia by Tour de France má každý rok pozitívny vplyv na karpatské cesty. Rozbité úseky sa v spolupráci s Lesmi SR, Mestskými lesmi Bratislava a Bratislavským samosprávnym krajom asfaltujú, dočisťujú pred i po podujatí. Po ňom sú vždy v lepšej kondícii. Bezpečnosť je hlavnou témou pri rozvoji cyklotrás v Ružinove a v celej Bratislave.Organizátori pripravili pre účastníkov tombolu – hlavná cena je cestný bicykel značky Specialized. Záznam z podujatia prinesie televízia Joj Šport.

Okrem zahraničného ambasádora GeoffroyaLequatra prijali aj tento rok pozvanie na podujatie bratia Peter a Martin Velitsovci, populárny maskot originálnych pretekov Tour de France čert Didi the Devil, triatlonista-olympionik Richard Varga, paralympijský cyklista Jiří Ježek, mentálne znevýhodnený športovec zo Special Olympics Michal Štubňa so svojím vodičom a bývalí vynikajúci cyklisti Lenka Ilavská Litvínová, Ondrej Glajza, Matej Jurčo a Jozef Regec.

 

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu