Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Škola v Nižnej rozšíri svoju fotovoltickú elektráreň o ďalšie panely

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: dm drogerie markt)

V druhej grantovej výzve Školy na zelenú, ktorú na začiatku roka vyhlásila dm drogerie markt, uspela aj stredná Spojená škola Nižná. Získané financie pre školu znamenajú inštaláciu obnoviteľných zdrojov energie.

Spoločnosť dm na začiatku roka zverejnila výzvu pre inštitúcie evidované v Sieti škôl a školských zariadení SR. Uchádzať sa mohli o finančný príspevok na inštaláciu fotovoltických panelov a zároveň na pridružené vzdelávanie žiakov. Zo 45 prihlásených projektov vybrala hodnotiaca komisia štyri školy a medzi nimi aj strednú Spojenú školu Nižná.

Stredná odborná škola technická spolu so Školou umeleckého priemyslu poskytujú svojim žiakom moderné priestory a zázemie plné inovatívnych technológií. „Naša prevádzka si vyžaduje množstvo elektrickej energie, preto okrem neustáleho zlepšovania vybavenia školy hľadáme aj spôsoby, ako si pomôcť udržateľnými zdrojmi energie. Vďaka podpore dm nám na strechu pribudne 69 fotovoltických panelov,“ vyjadril sa riaditeľ školy Ing. Roman Javorek.  

Škola v Nižnej rozšíri
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: dm drogerie markt)

Aktuálny ročník programu Školy na zelenú pridáva na pomyselnú zelenú mapu dm okrem školy v Nižnej aj inštitúcie v Dolnom Kubíne, Detve a Prešove. Spoločne získajú podporu vo výške 96 877 eur. Inštalácia panelov prebehne počas prázdnin a začiatku nového školského roka.

Finančná podpora pochádza z novembrovej kampane dm Giving Friday, keď spoločnosť venovala programu 5 percent svojho denného obratu. Venovaná suma vtedy vďaka zákazníckym nákupom predstavovala 69 453 eur. Aby dm vyhovela požiadavkám víťazných škôl v plnom rozsahu, k sume z Giving Friday pridala zo svojho nadačného fondu vedeného v Nadácii Pontis ešte 27 423 eur.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu