Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Nedokážete sa prestať smiať! TOP 10 komédií všetkých čias, rozhodne stoja za pozretie

(Zdroj: koláž Getty Images, Profimedia, Paramount Pictures, Warner Bros. Pictures)

BRATISLAVA – Smiech je univerzálnym jazykom, ktorý zbližuje ľudí na celom svete. Komédie, ktoré prinášajú radosť, smiech a uvoľnenie, majú svoje pevné miesto v kinematografii. Prinášame vám rebríček 10 najlepších komédií od roku 2000! Každý milovník humoru by ich mal vidieť.

1. Superbad (2007)

Táto tínedžerská komédia od režiséra Grega Mottolu sa stala okamžitým hitom. Príbeh dvoch priateľov, ktorí sa snažia pred koncom strednej školy zažiť nezabudnuteľnú noc, je plný bláznivých situácií a vtipných momentov. Jonah Hill a Michael Cera predvádzajú skvelé výkony, ktoré dodávajú filmu autenticitu. Scenár, napísaný Sethom Rogenom a Evanom Goldbergom, je plný ostrého humoru. Superbad je nezabudnuteľná komédia, ktorá si získala srdcia divákov po celom svete.

2. Vo štvorici po opici (2009)

Režisér Todd Phillips priniesol komédiu, ktorá sa rýchlo stala kultovým fenoménom. Príbeh troch priateľov, ktorí sa po bláznivej noci v Las Vegas snažia nájsť svojho nezvestného kamaráta, je plný nečakaných zvratov a humorných situácií. Bradley Cooper, Ed Helms a Zach Galifianakis vytvárajú nezabudnuteľné trio. Film je nabitý nezabudnuteľnými scénami a hláškami, ktoré sa stali ikonickými. "Vo štvorici po opici" je jednou z najlepších komédií posledných desaťročí.

3. Dámska jazda (2011)

Táto komédia od režiséra Paula Feiga priniesla ženský pohľad na bláznivé svadobné prípravy. Kristen Wiig v hlavnej úlohe predvádza excelentný výkon ako nevesta, ktorá sa snaží zvládnuť chaos okolo svadby svojej najlepšej priateľky. Film je plný vtipných momentov a situácií, ktoré sú nám všetkým dôverne známe. Výborné herecké výkony celého obsadenia, vrátane Melissy McCarthy, dodávajú filmu ďalší rozmer. Tento film je komédia, ktorá dokáže rozosmiať aj dojať.

4. Bratia z donútenia (2008)

Režisér Adam McKay spojil Willa Ferrella a Johna C. Reillyho v tejto bláznivej komédii o dvoch dospelých mužoch, ktorí sa stanú nevlastnými bratmi. Ich detinské správanie a nekonečné konflikty vytvárajú množstvo komických situácií. Film je plný absurdného humoru a vtipných momentov, ktoré zaručene pobavia. Ferrell a Reilly majú skvelú chémiu, ktorá robí z "Bratia z donútenia" nezabudnuteľný zážitok. Táto komédia je ideálna pre každého, kto miluje bláznivý humor.

5. 40 rokov panic (2005)

Táto komédia režiséra Judda Apatowa predstavuje príbeh štyridsaťročného muža, ktorý sa snaží prísť o panictvo. Steve Carell v hlavnej úlohe predvádza výborný komediálny výkon, ktorý je plný šarmu a humoru. Film je plný vtipných situácií a skvelých dialógov, ktoré vás rozosmejú. Apatowov štýl kombinácie humoru a srdca robí z tejto komédie nezabudnuteľný zážitok. "40 rokov panic" je film, ktorý dokazuje, že humor a cit môžu ísť ruka v ruke.

6. Tropická búrka (2008)

Režisér Ben Stiller priniesol túto satirickú komédiu o skupine hercov, ktorí sa ocitnú v skutočnej vojne pri nakrúcaní vojnového filmu. Film je plný parodického humoru a výborných hereckých výkonov, vrátane Roberta Downey Jr., ktorý bol nominovaný na Oscara za svoju rolu. "Tropická búrka" je komédia, ktorá sa nebojí ísť do extrému a vysmievať sa hollywoodskym klišé. Každá scéna je nabitá vtipmi a nezabudnuteľnými momentmi. Táto komédia je jedinečná svojím ostrým humorom a originálnym konceptom.

7. Protivné baby (2004)

Táto tínedžerská komédia od režiséra Marka Watersa a scenáristky Tiny Fey sa stala kultovým hitom. Príbeh o stredoškolských intrigách a rivalitách je plný ostrého humoru a vtipných dialógov. Lindsay Lohan v hlavnej úlohe predvádza skvelý výkon ako nová študentka, ktorá sa snaží zapadnúť do skupiny populárnych dievčat. Film je výborne napísaný a plný nezabudnuteľných scén. "Protivné baby" je komédia, ktorá sa stala ikonou tínedžerskej kinematografie.

8. Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho (2004)

Režisér Adam McKay priniesol túto absurdnú komédiu o egocentrickom televíznom moderátorovi Ronovi Burgundym. Will Ferrell v hlavnej úlohe predvádza brilantný komediálny výkon. Film je plný absurdného humoru a nezabudnuteľných scén, ktoré sa stali kultovými. "Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho" je komédia, ktorá neberie nič vážne a prináša čistú zábavu. Skvelé herecké výkony a výborný scenár robia z tejto komédie nezabudnuteľný zážitok.

9. Grandhotel Budapešť (2014)

Režisér Wes Anderson priniesol túto komédiu s typickým vizuálnym štýlom a suchým humorom. Film sleduje príbehy extravagantného hotelového manažéra a jeho verného lobby boya. Ralph Fiennes predvádza výborný výkon plný šarmu a humoru. Film je vizuálne ohromujúci a plný vtipných a bizarných situácií. "Grandhotel Budapešť" je ukážkou Andersonovho jedinečného štýlu a komediálneho talentu.

10. Deadpool (2016)

Táto superhrdinská komédia od režiséra Tima Millera priniesla nový pohľad na žáner superhrdinov. Ryan Reynolds v hlavnej úlohe predvádza skvelý výkon ako cynický a vtipný Deadpool. Film je plný ostrého humoru, akčných scén a nezabudnuteľných hlášok. "Deadpool" je jedinečnou kombináciou komédie a akcie, ktorá si získala množstvo fanúšikov. Táto komédia dokazuje, že aj superhrdinovia môžu byť zábavní.

Viac o téme: FilmRebríčekSmiechKomédia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu