Streda24. júl 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

10 rokov od NÁROČNEJ OPERÁCIE srdca: Odvtedy chodí Jaro Bekr pravidelne SEM... Ďakujem, že žijem!

Monika Hilmerová a Jaro Bekr
Monika Hilmerová a Jaro Bekr (Zdroj: Facebook/Monika Hilmerová)

PORTUGALSKO - Dnes uplynulo presne 10 rokov od vážnej operácie srdca, ktorú v roku 2014 musel podstúpiť tanečník Jaro Bekr. Ako priznáva, nie je deň, kedy by neďakoval za to, že žije. A odvtedy chodí pravidelne sem!

Že niečo nie je v poriadku, zistil Jaro Bekr na bicykli, keď sa mu tep vyšplhal na 240 až 250 a v pokoji to nešlo výrazne dole. Rozhodol sa preto ísť k lekárovi, ktorý zistil, že okrem vysokého tepu mu srdce navyše bije nepravidelne. Z ambulancie odchádzal s diagnózou poruchy elektrickej funkcie srdca. Kardiológ sa mu najprv snažil pomôcť neinvazívne pomocou liekov a... 

„Dvakrát ma "buchli", teda uspali a defibrilátorom reštartovali srdce. Mal som tep 50, ale len deň a pol, keď sa mi to vrátilo,“ vyjadil sa v minulosti. Musel preto podstúpiť náročnú a dlhú operáciu srdca. Trvala 6 hodín a po celý čas bol pri vedomí. Presne dnes uplynulo od zákroku, ktorý mu s najväčšou pravdepodobnosťou zachránil život, 10 rokov. 

A Bekr toto "výročie" neopomenul ani na sociálnej sieti Instagram. Aktuálne sa nachádza vo Fátime - v jednom z najznámejších katolíckych pútnických miest na svete - kam sa od operácie snaží chodiť pravidelne. „Milujem to tu. Privstanem si, aby som tu bol veľmi skoro ráno, keď tu ešte nie je živej nohy, iba absolútny kľud a pozorujem, ako svitá a ako sa všetko prebúdza a začínajú sa tmoliť ľudia,“ napísal k fotke Bekr. 

„Od svojej operácie srdca sa sem snažím chodiť pravidelne. Dnes je to 10 rokov a ja som si uvedomil, že nie je deň, kedy by som neďakoval za to, že žijem,“ dodal tanečník. 

Viac o téme: Jaro Bekr
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu