Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Tanec v štýle Brolina, Croucha alebo Ronalda. Husqvarna premenila 150 tisíc robotických kosačiek na výnimočných futbalových fanúšikov

(Zdroj: PR článok)

Strela, bránka a gól! Ak ste milovníkmi futbalu, zostaňte v strehu. Vďaka inžinierom spoločnosti Husqvarna, ktorá je lídrom na trhu robotických kosačiek, budú robotické kosačky tejto značky schopné replikovať niektoré z najslávnejších víťazných tancov vo futbalovej histórii a osláviť s vami radosť z víťazstva v reálnom čase.

Futbal, ako najpopulárnejší šport na svete s väčším počtom fanúšikov než ktorýkoľvek iný šport, je blízky srdciam miliárd ľudí, ktorí spoločne prežívajú každý zápas bez ohľadu na jeho výsledok. Teraz sa spoločnosť Husqvarna rozhodla zapojiť do osláv všetkých členov svojich rodín - vrátane robotických kosačiek.

Vďaka novej aktualizácii softvéru, ktorá je pripravená pre viac ako 150 tisíc majiteľov robotických kosačiek Husqvarna, budú títo šikovní pomocníci schopní napodobniť tri choreografie osláv gólu, inšpirované futbalovými legendami Tomom Brolinom, Cristianom Ronaldom a Petrom Crouchom.

Husqvarna (Zdroj: Husqvarna)

„Som veľmi rád, že kosačka Husqvarna napodobňuje práve môj slávny robotický tanec. Už sa neviem dočkať, kedy ho prvýkrát uvidím na našej záhradnej párty," prezradil Peter Crouch, anglická futbalová legenda, ktorá počas svojej kariéry hrala za viaceré kluby vrátane Liverpoolu, Portsmouthu a Tottenhamu.

A ako túto novú funkciu nastavíte? Majitelia si jednoducho vyberú svoj obľúbený tím v aplikácii Husqvarna Automower® Connect. Zakaždým, keď klub skóruje, robotická kosačka oslávi gól pohybom napodobňujúcim víťazný tanec, zabliká svetlami a zahrá fanfáru. Na displeji kosačky sa tiež budú počas zápasu zobrazovať výsledky v reálnom čase.

„Aby sme vytvorili tieto ikonické oslavy, komunikujeme s popredným svetovým odborníkom na emocionálnu inteligenciu robotov. Bolo to náročné, ale máme radi výzvy a tiež roboty a futbal, takže to bol pre našich inžinierov zábavný projekt," hovorí Björn Mannefred, manažér robotického softvéru v spoločnosti Husqvarna.

Husqvarna už dlho využíva tento druh infraštruktúry založenej na automatizácii a internete vecí (IoT), čo je koncepcia, ktorá umožňuje pripojenie bežných predmetov, ako sú domáce spotrebiče, k internetu a k sebe navzájom s cieľom poskytnutia nových a inovatívnych riešení pre spotrebiteľov. Príkladom toho, ako spoločnosť Husqvarna využíva tento model, je napríklad umožnenie automatického parkovania robotickej kosačky, ak predpoveď počasia hlási mráz alebo silný dážď. Automatizácia tiež umožňuje koncovým používateľom prispôsobiť plán kosenia robotickej kosačky tak, aby vyhovoval ich trávniku a potrebám. To zahŕňa nastavenie rôznych intervalov kosenia pre rôzne časti trávnika a dokonca aj možnosť vyčleniť v záhrade oblasť, kde môže tráva rásť dlhšie, aby sa podporila biodiverzita.

Ako primäť kosačku, aby oslavovala s vami?

Aktualizácia softvéru je k dispozícii pre modely robotických kosačiek Husqvarna Automower®405X, Automower® 415X, Automower® 320 NERA, Automower® 430X NERA, Automower® 450X NERA, Automower® 310E NERA a Automower® 410XE NERA. Táto nová funkcia je v súčasnosti podporovaná vo viac ako 150 tisícoch robotických kosačkách Husqvarna na celom svete. Na Slovensku sa týka stoviek modelov. Používatelia budú o aktualizácii informovaní prostredníctvom aplikácie Husqvarna Automower Connect, ktorá je k dispozícii do 14. júla 2024.

„Samozrejme, že by ste mali mať možnosť oslavovať s celou rodinou. A pre mnohých majiteľov k tomu patrí aj ich robotická kosačka. Videli sme, že mnohí z nich si k svojim robotickým pomocníkom vytvorili špeciálny vzťah a pomenovali ich ako svojich domácich miláčikov. Teraz sme urobili ďalší krok a umožnili sme našim robotickým kosačkám oslavovať s vami gól vášho obľúbeného futbalového tímu," dodáva Björn Mannefred a pokračuje: „Spoločnosť Husqvarna už takmer 30 rokov posúva hranice toho, čo dokáže robotická kosačka. Táto aktualizácia je vyjadrením našej lásky k inžinierstvu a snahy poskytnúť koncovým používateľom lepšiu, jednoduchšiu a príjemnejšiu starostlivosť o trávnik."

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu