Štvrtok13. jún 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Nedajte si ujsť: Eurovoľby 2024 v mimoriadnom vysielaní RTVS!

Zobraziť galériu (2)

RTVS ponúkne divákom a poslucháčom kompletný informačný servis z volieb do Európskeho parlamentu 2024 počas celého víkendu a aj v pondelok dopoludnia.

RTVS pripravuje pre divákov aj poslucháčov komplexný informačný servis z volieb do Európskeho parlamentu počas celého víkendu v televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Aktuálne spravodajské informácie ponúkne počas celého dňa RTVS :24, Rádio Slovensko, Rádio Regina aj Rádio_FM. Mimoriadne televízne vysielanie ponúkne divákom RTVS :24 a Jednotka a poslucháčom aj Rádio Slovensko. Volebné vysielanie bude pokračovať aj v pondelok Volebným ránom na RTVS :24, Jednotke a tiež v rozhlasovom vysielaní Rádia Slovensko. V deň začiatku volieb, v sobotu 8. júna ponúkne RTVS vo vysielaní RTVS :24 naživo správy každú hodinu od 7.00 h. Počas dňa budú do vysielania vstupovať redaktori a redaktorky z volebných miestností, zo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Na obrazovkách RTVS :24 diváci uvidia aj tlačové brífingy o priebehu volieb. Okrem hlasovania na Slovensku bude RTVS :24 informovať o priebehu volieb v ďalších európskych krajinách. Jednotka odvysiela Mimoriadne správy o 10.00 h a 15.00 h.

Pre rozhlasových poslucháčov pripravuje RTVS informačný servis aj v Rádiu Slovensko a súhrnné informácie odvysiela v Rádiožurnáloch v Rádiu Slovensko a v Rádiu Regina o 7.00 h, 12.00 h, 18.00 h a 22.00 h. Okrem toho prinesie RTVS po celý volebný víkend aktuálne informácie každú hodinu po celý deň v Rádiu Slovensko, Rádiu Regina a vo vybraných časoch aj v Rádiu FM. Redaktori spravodajstva prinesú aktuálne informácie z celého Slovenska, naživo sa budú spájať so sídlom Štátnej komisie pre voľby, odkiaľ poskytnú najčerstvejšie informácie o priebehu volieb. Vo vysielaní nebudú chýbať ani pravidelné informácie z Bruselu od vyslanej redaktorky Kataríny Chovančákovej. Rozhlasových poslucháčov bude RTVS informovať aj o priebehu volieb v členských štátoch EÚ prostredníctvom svojich spravodajcov a spolupracovníkov. V nedeľu 9. júna bude RTVS :24 pokračovať s aktuálnym informačným servisom o priebehu volieb počas celého dňa. O 22.50 h odvysiela RTVS :24 mimoriadne štúdio EUROVOĽBY 2024 – volebná noc. Moderátor Vlado Lichvár v štúdiu privíta politológa UCM v Trnave Jozefa Lenča a experta na medzinárodné vzťahy z Inštitútu pre európsku politiku EUROPEUM Víta Havelku. Po 23.00 h ponúkne RTVS :24 naživo tlačovú konferenciu Štátnej komisie pre voľby, ktorá oznámi oficiálne výsledky volieb a mená nových europoslancov za Slovenskú republiku.

Redaktorky Barbora Šišoláková a Nina Janešíková prinesú volebnú atmosféru z improvizovaného Európskeho domu na bratislavskom Dunaji, kde budú okrem odborníkov aj kandidáti na poslancov Európskeho parlamentu. Volebná noc vo vysielaní Rádia Slovensko odštartuje po 23.00 h, po zatvorení volebných miestností v rámci celej Európskej únie. Moderátor Juraj Mikula privíta v štúdiu odborníkov na európske politiky politológa z Univerzity Komenského v Bratislave Erika Láštica a vydavateľa portálu Euractiv Radovana Geista. Nebudú chýbať ani živé vstupy redaktorov z Bruselu a bratislavského nábrežia, odkiaľ budú prinášať čerstvé reakcie predstaviteľov EÚ ako aj zvolených slovenských europoslancov. Rádio Slovensko naživo prinesie aj tlačovú konferenciu Štátnej komisie pre voľby, ktorá oznámi oficiálne výsledky volieb a mená nových europoslancov za Slovenskú republiku.

Nedajte si ujsť: Eurovoľby
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Getty Images)

V pondelok 10. júna odštartuje povolebné vysielanie na spravodajskom okruhu RTVS :24 a na Jednotke už o 7.00 h mimoriadnym štúdiom EUROVOĽBY 2024 - povolebné ráno. Moderátorka Viktória Bellová privíta v štúdiu hostí Radovana Geista z Euractiv.sk a politológa Miroslava Řádeka, s ktorými sa bude venovať témam spojeným s Európskou úniou a Európskym parlamentom – od zahraničnej politiky cez bezpečnosť, energetiku, migračnú politiku až po reformu EÚ a budú komentovať aj volebnú účasť a výsledky na Slovensku. V štúdiu bude aj moderátorka Karolína Kučerová, ktorá bude prinášať ďalšie informácie o výsledkoch volieb, prezentovať grafy a tiež uvádzať hostí, ktorí sa do štúdia pripoja cez telemost – napríklad sociologičku Zuzanu Kusú či odborníka na zahraničnú politiku Jozefa Hrabinu. Obraz o voľbách v európskych krajinách priblížia prostredníctvom živých vstupov spravodajcovia v Bruseli a Prahe – Martin Hílek a Katarína Vítková. RTVS : 24 prinesie aj rozhovor s eurokomisárom Marošom Šefčovičom. Od 9.05 h ponúkne Povolebné štúdio aj Rádio Slovensko. Moderátorka Soňa Hagarová privíta v štúdiu šéfredaktorku portálu Euractiv.sk Zuzanu Gabrižovú, politického geografa z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Tibora Madleňáka a analytika z českého Inštitútu pre európsku politiku EUROPEUM Víta Havelku. Pripoja sa aj redaktori RTVS – z Berlína Tibor Macák a z Bruselu Katarína Chovančáková. Téme eurovolieb a ich dosahu na domácu politiku sa bude v pondelok 10. júna o 12.30 h venovať aj diskusná relácia Z prvej ruky.

 

Viac o téme: SlovenskoRTVSVoľby do Európskeho parlamentu
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu