Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Slovenská vojnová dráma slávi úspech: Správa sa stala cez víkend jednotkou!

(Zdroj: Sprava.sk/D.N.A., s.r.o.)

Vojnová dráma Správa, ktorú natočil uznávaný režisér Peter Bebjak, je od minulého týždňa v slovenskej kinodistribúcií. Počas premiérového víkendu sa stala najnavštevovanejším filmom v ponuke, videlo ho 13 098 divákov.

"Spoločne s predpremiérami Správu videlo dokonca 14 734 filmových fanúšikov a fanúšičiek. Pre porovnanie – snímku na druhom mieste aktuálneho rebríčka návštevnosti si pozrelo cez víkend 3 013 osôb," uviedol Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film.

Príbeh o dvoch mladých slovenských Židoch

Správa rozpráva príbeh dvoch mladých slovenských Židov, ktorým sa podarilo utiecť z koncentračného tábora v Osvienčime. Alfréd Wetzler a Rudolf Vrba sa 7. apríla 1944 ukryli v jame pod kopou drevených brvien. Pri sebe mali zápisky o počtoch ľudí v transportoch, poznámky o fungovaní tábora a označenia nádob s cyklónom B, ktorý sa používal v plynových komorách na vraždenie tisícov ľudí denne. Keď sa im po troch dňoch podarilo z tábora utiecť a cez hory prejsť až na Slovensko, čakala ich ťažšia časť. Presvedčiť o týchto hrôzach zvyšok sveta.

"Filmy nakrúcame pre divákov, takže nás, samozrejme, teší, ak majú v kinách ohlas - práve kino ponúka najintenzívnejší zážitok, aký si filmový fanúšik môže želať. V prípade Správy je záujem verejnosti dôležitý aj preto, že jej posolstvo ostáva desivo aktuálne, hoci sa príbeh odohral počas druhej svetovej vojny," hovorí Bebjak, ktorý má na svojom konte úspešné snímky Čiara či Trhlina. V hlavých úlohách jeho oceňovanej novinky hrajú mladé herecké talenty Noël Czuczor a Peter Ondrejička, jednu z postáv stvárňuje aj známy britský herec John Hannah.

Viac o téme: Noël CzuczorPeter BebjakSpráva
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu