Streda17. júl 2024, meniny má Bohuslav, zajtra Kamila

ŠOK pre tvorcov Sexu v meste: Zomrel herec, ktorý hral kľúčovú postavu! Herci sú zdrvení...

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: SITA/AP/Matt Sayles)

Vo veku 57 rokov zomrel v utorok americký herec Willie Garson, najviac známy úlohou talentového agenta Stanforda Blatcha v seriáli Sex v meste. Oznámil to jeho syn. Informácie priniesol v stredu webový portál britskej spravodajskej televízie BBC. Príčina hercovej smrti nebola zverejnená.

Garson bol tiež známy ako podvodník Mozzie v televíznom seriáli Biele goliere (White Collar). Narodil sa ako William Garson Paszamant v roku 1964 v štáte New Jersey. Študoval divadelné umenie a na Fakulte dramatických umení Yaleovej univerzity získal titul magister umenia.

V Sexe v meste hral kľúčovú postavu

V kultovom seriáli spoločnosti HBO hral rolu blízkeho priateľa a dôverníka hlavnej postavy, Carrie Bradshawovej, ktorú stvárnila Sarah Jessica Parkerová. O jeho úmrtí informoval na Instagrame jeho syn.

Naposledy pracoval na voľnom pokračovaní tohto seriálu s názvom And Just Like That. Pôjde o desať dielov seriálu, ktoré majú mať v USA premiéru ešte tento rok. Ešte pred pár týždňami bol s hlavnými predstaviteľkami a pripravoval sa na natáčanie. 

V 80. rokoch 20. storočia dostal malé úlohy v niekoľkých populárnych televíznych seriáloch ako Na zdravie, Rodinné putá a Právo v Los Angeles. Objavil sa aj v slávnych seriáloch Akty X a Priatelia. V roku 1998 sa začal vysielať seriál Sex v meste a Garson hral Stanforda Blatcha vo všetkých sezónach – túto rolu si zopakoval aj v dvoch filmoch.

Herci sú zdrvení...

Mario Cantone, ktorý stvárnil jeho seriálového partnera Anthonyho Marentina, na Instagrame uviedol, že lepšieho televízneho partnera mať nemohol. "Som zdrvený a ochromený žiaľom... Bol si darom bohov," napísal.

Cynthiu Nixonovú, ktorá v seriáli stelesňovala postavu Mirandy Hobbesovej, je takisto zdrvená. "Všetci sme ho milovali a zbožňovali prácu s ním. Bol nekonečne zábavný na obrazovke aj v skutočnom živote. Bol zdrojom svetla a priateľstva," uviedla.

Pracoval, aj keď bol chorý

Jeho smrť zasiahla aj herečku Kim Catrall, ktorá hrala v seriáli Samanthu Jonesovú. V pokračovaní si však už nezahrá. "Tak smutné správy a ohromne smutná strata pre rodinu Sexu v meste. Úprimnú sústrasť a odpočívaj v pokoji Willie," napísala na Twitteri. 

Výkonný producent seriálov Sex v meste a And Just Like That, Michael Patrick King, sa vyjadril, že Garson pracoval, "dokonca aj keď bol chorý", ale podrobnosti neuviedol. "Jeho elán a oddanosť tomuto remeslu bolo cítiť každý deň," napísal vo vyhlásení. "Jeho mnohostranný talent ako herca aj človeka bude každému chýbať," dodal King.

ŠOK pre tvorcov Sexu
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: TASR/AP/Willy Sanjuan/Invision)

Viac o téme: Sex v mesteSarah Jessica ParkerWillie Garson
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu