Piatok17. máj 2024, meniny má Gizela, zajtra Viola

Víťazní olejári, Draisaitl skóroval dvakrát, Ottinger zneškodnil 25 striel

(Zdroj: TASR/Jason Franson/The Canadian Press via AP)

Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v piatom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie nad Los Angeles Kings 4:3. Celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy.

Na triumfe sa podieľal dvoma gólmi útočník Leon Draisaitl. Dallas zvíťazil nad Vegas 3:2 a rovnakým pomerom vedie aj v sérii.
      Nemecký útočník Draisaitl najprv v 28. minúte vyrovnal na 2:2 a o päť neskôr poslal svoj tím do vedenia. V závere druhého dejstva naňho nadviazal Zach Hyman a jeho gól sa nakoniec ukázal ako víťazný. V 58. minúte dokázal znížiť Adrian Kempe, ale LA si už sezónu nepredĺžilo. V drese Oilers zaznamenal tri asistencie obranca Evan Bouchard.
      Víťazný gól v Dallase strelil Jason Robertson tri minúty a 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny. "Hviezdam" sa tým podarilo otočiť sériu, v ktorej po úvodných dvoch domácich dueloch prehrávali 0:2. V piatom zápase zaznamenal dve asistencie Wyatt Johnston a brankár Jake Oettinger predviedol 25 úspešných zákrokov.

Viac o téme: NHLEdmonton OilersHokej