Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

DRÁMA v živom vysielaní: Do štúdia nabehli OZBROJENCI so samopalmi... Moderátorov zbili!

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Profimedia)

QUITO - Do živého vysielania ekvádorskej štátnej televízie TC v utorok večer vnikli ozbrojenci, ktorí mierili zbraňami na moderátorov. Krajina zažíva v posledných hodinách vlnu násilia, výbuchy a únosy policajtov. Od dnes v Ekvádore platí mimoriadny stav a zákaz nočného vychádzania. Úrady opatrenia zaviedli kvôli tomu, že z väzenia utiekol šéf gangu Los Choneros Adolf Macías, ktorý je známy pod prezívkou Fito. 

Na záberoch pred prerušením vysielania bolo vidieť, že maskovaní ozbrojení muži s pištolami a puškami nutia televízny personál, aby si ľahol na zem. Len nestrielajte, prosím,“ znel ženský hlas zo záberov. Polícia po odvysielaní záberov, na ktorých sú vidieť ozbrojenci, uviedla, že do štúdia v meste Guayaquil, ktoré je najľudnatejšie v Ekvádore, vyslala svoje jednotky. 

Za posledných 24 hodín bolo na rôznych miestach v Ekvádore unesených najmenej 7 policajtov. Na internete bolo zverejnené video s tromi z nich. „Vyhlásili ste mimoriadny stav a my prehlasujeme policajtov, vojakov a civilistov za vojenskú korisť,“ znie na nahrávke. Na rôznych miestach v krajine potom bolo podľa agentúr počuť výbuchy. 

Vláda sa rozhodla vyhlásiť mimoriadny stav na 60 dní a zákaz nočného vychádzania od 23:00 do 5:00 ráno. Opatrenia vyhlásila potom, čo z väznice v nedeľu utiekol Adolfo Macías, známy skôr ako Fito. Ten vedie mocný gang Los Choneros, ktorý má podľa expertov okolo 8000 členov. Podľa agentúr úrady považujú Macíasa za jedného z najnebezpečnejších ľudí v krajine. 

V Ekvádore v posledných rokoch výrazne rastie násilie. Krajina sa stala tranzitným miestom pre pašovanie drog a začali v nej pôsobiť drogové kartely. Čelí tiež častým vzburám vo väzniciach. Útek šéfa drogového gangu ukazuje, že sa zločinecké skupiny zrejme dokázali infiltrovať do bezpečnostných zložiek, píše agentúra AFP. 

Viac o téme: OzbrojenciEkvádorTelevízia
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu