Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Priateľov uvidíme už o dva týždne: VIDEO Prvá upútavka je tu! Uvidíte aj Beckhama či hviezdu Hry o tróny

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: National Broadcasting Company (NBC))

Dlho očakávaná špeciálna relácia s hviezdami kultového seriálu Priatelia uvedie streamovacia služba HBO Max 27. mája. Termín oznámili tvorcovia vo štvrtok spoločne s nabitým zoznamom hostí, na ktorom je bývalý futbalista David Beckham, spevák Justin Bieber, herec Kit Harington známy zo seriálu Hra o tróny alebo pakistanská aktivistka a držiteľka Nobelovej ceny za mier Malála Júsufzajová. Zároveň sa objavila prvá upútavka.

Ako píše web The Hollywood Reporter, polminútový klip toho o seriáli, kde sa herci "zase dali dohromady", veľa neprezrádza. Vidieť sú v ňom iba siluety Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisy Kudrow, Matta LeBlanca, Matthewa Perryho a Davida Schwimmera, ktorí šesticu priateľov z New Yorku stvárnili.

Posledný diel seriálu odvysielali pred 17 rokmi

Posledný diel seriálu o osudoch Rachel, Moniky, Phoebe, Joeyeho, Chandlera a Rossa mal premiéru v máji 2004. Vyvrcholenie desiatej série vtedy na stanici NBC sledovalo len v Amerike cez 52 miliónov divákov. So svojimi 236 epizódami boli Priatelia jedným z najúspešnejších televíznych projektov z prelomu storočia.

Neskôr sa často špekulovalo o návrate seriálu, nakoniec HBO Max vlani vo februári ohlásil projekt, ktorý nemá podobu klasického dielu. Programový riaditeľ platformy Kevin Reilly vtedy uviedol, že relácia sa ponesie v rovnakom duchu, ako keď sa kedysi šestica priateľov spoločne s divákmi stretávala v reálnom čase. Teraz tvorcovia dodávajú, že ide o jednorazovú záležitosť a akúsi oslavu obľúbeného seriálu.

Hviezdne obsadenie

Vedľa šestice jeho hviezd sa v špeciáli objavuje viac ako 15 známych hostí, medzi ktorými je rad hercov. Okrem už spomínaného Harringtona je to napríklad Reese Witherspoon alebo Mindy Kalinga známa predovšetkým vďaka úlohe v americkej verzii seriálu The Office. Hudobný priemysel zastupujú Bieber, Lady Gaga a kórejská popová skupina BTS. Pozvanie prijala tiež bývalá supermodelka Cindy Crawford.

Priateľov uvidíme už o
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Instagram/Courteney Cox)

"Takáto vec sa nedeje každý rok, dokonca ani každých desať alebo 15 rokov," uviedla na Instagrame Cox, predstaviteľka Moniky. "Beriem ako obrovské požehnanie, že som mala možnosť zase sa vidieť so svojimi Priateľmi... a bolo to lepšie, než kedykoľvek predtým," cituje ju denník The Guardian. Priatelia podľa The Hollywood Reporter zostávajú jedným z najpopulárnejších seriálov na svete. Vďaka službe Netflix, ktorá kompletný prehľad dielov ponúkala v rokoch 2015 až 2019, "si získal novú generáciu fanúšikov". Od roku 2020 je k videniu na platforme HBO Max spadajúcej pod konglomerát WarnerMedia.

Viac o téme: PriateliaKit Harington
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu