Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

Naši repre mladíci v Kanade neoslňujú: S výberom USA prehrali 6:1!

Adam Beluško
Adam Beluško (Zdroj: Instagram A. B.)

Slovenský hokejový výber do 19 rokov neuspel ani v druhom zápase na turnaji World Junior Challenge v kanadskom Trure. V pondelňajšom vystúpení nestačil na výber americkej USHL, podľahol mu 1:6.

Jediný slovenský gól zaznamenal v 33. minúte obranca Adam Beluško. Američania položili základ výhry už v prvej tretine. Slovákov výrazne prestrieľali 22:6 a vybudovali si rozhodujúci trojgólový náskok. Už po 67 sekundách prekonal Haronika v slovenskej bránke Reeder. V 3. minúte pridal druhý gól Phelan a v 10. zvýšil Hendrickson na 3:0. Slováci si v prvej tretine nedali pozor na disciplínu a troma menšími trestami posadili výborne hrajúceho súpera ešte viac na koňa. V druhej naopak mohli ťažiť zo série jeho vylúčení. Neuspeli však a v 29. minúte zvýšil Reeder na 4:0. Až potom sa presadili aj zverenci trénera Martina Dendisa, autorom gólu sa stal Beluško. V tretej tretine Američania korunovali výborný výkon. Hetrik skompletizoval Reeder a skóre na konečných 6:1 uzavrel Brink. Po úvodnej prehre 2:7 s výberom Kanady východ a pondelňajšom neúspechu s USA čaká Slovákov deň voľna. Na turnaji sa opäť predstavia v stredu 13. decembra, od 20.30 SEČ nastúpia proti Kanade západ.

Viac o téme: HokejTruroSlovenská osemnástkA