Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

MS v hokeji do 18 rokov: Slovenky bojovali, no ostali im len oči pre plač

(Zdroj: scan TV JOJ Šport)

Hokejistky Kanady postúpili do semifinále MS hráčok do 18 rokov. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase proti Švajčiarsku potvrdili pozíciu favoritiek a triumfovali presvedčivo 6:0. Medzi štvoricu najlepších sa prebojovali aj Češky, ktoré triumfovali nad Švédkami 4:2.

V semifinále budú chýbať slovenské reprezentantky, ktoré podľahli Fínkam 0:2. Slovenky odohrajú na turnaji ešte jeden zápas o konečné umiestnenie. Ak tímy Kanady a USA potvrdia pozíciu favoritov, budú hrať Slovenky o konečné 5. miesto proti Švédsku. Slovenky počas celého zápasu vzdorovali favorizovanému súperovi a v prvej tretine si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Viac z hry v nej však mali Fínky, no nedokázali prekonať brankárku Debnárovú. Bezgólové skóre vydržalo do 32. minúty, keď Kuusistová poslala Fínky do vedenia. Slovenské reprezentantky mohli vyrovnať v presilovke, no nepodarilo sa im to ani v dvoch početných výhodách v úvode tretej časti. Dôležitý gól na 2:0 strelila v 52. minúte Ekoluomová a Slovenky už nedokázali odpovedať.

Viac o téme: HokejSlovenkyMS 18