Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Futbalové MS 2026 budú na historickom štadióne: Hral tam Maradona i Pelé!

Diego Maradona
Diego Maradona (Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner)

Otvárací ceremoniál a úvodný zápas futbalových MS v roku 2026 sa bude konať 11. júna na štadióne Azteca v Mexico City. Dejiskom finále bude 19. júla MetLife Stadium v New Yorku. V nedeľu to oznámil prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino.

Aztécky štadión hostil finálové zápasy MS v rokoch 1970 i 1986, v ktorých triumfovala Brazília a Argentína. Majstrovskú trofej na tomto štadióne zdvihol nad hlavu legendárny Pelé i Diego Maradona. Štadión je tiež známy vďaka dvom pamätným gólom Maradonu vo štvrťfinále MS 1986 proti Anglicku a s kapacitou 87.523 miest je na ôsmej priečke najväčších futbalových štadiónov na svete. Stane sa tiež prvým štadiónom, na ktorom sa budú konať tretie MS. "Som veľmi nadšený z tejto správy. Veľmi sa teším na turnaj," uviedol kouč mexického tímu Jaime Lozano podľa agentúry AFP. "Najzaujímavejšie a najvýznamnejšie majstrovstvá sveta vo futbale v histórii už nie sú snom, ale realitou. Bude to turnaj, ktorý zmení pravidlá hry a nielenže vytvorí nové rekordy, ale zanechá aj nezmazateľný odkaz. Bude to najväčšie a najlepšie podujatie všetkých čias," uviedol prezident FIFA Infantino.
      Turnaj privíta jedenásť miest v USA (Atlanta, Boston, Dallas, Philadelphia, Houston, Kansas City, Los Angeles, Miami, New Jersey, San Francisco, Seattle), tri v Mexiku (Guadalajara, Mexico City, Monterrey) a dve v Kanade (Toronto a Vancouver). Kapacita všetkých jedenástich štadiónov v USA presahuje 60-tisíc miest, častejšie 70-tisíc. Vzhľadom na to organizátori očakávajú prekonanie diváckeho rekordu, ktorý drží práve šampionát v USA v roku 1994. Vtedy bolo celkovo na zápasoch 3.568.567 divákov, priemer na jeden duel bol 68.626 fanúšikov.

Viac o téme: Mexico CityFutbalPeléMaradonaMS 2026Azteca
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu