Utorok16. júl 2024, meniny má Drahomír, Drahomíra, zajtra Bohuslav

Neviete sa slušne správať? Televízny animák Chochmesovci určite pomôže!

Zobraziť galériu (5)
(Zdroj: RTVS)

RTVS predstavuje 5. sériu vzdelávacieho animovaného cyklu Chochmesovci, ktorý sa teší mimoriadnej priazni divákov. Nové časti cyklu vysiela Dvojka v premiére každú nedeľu ráno a v repríze vždy v sobotu podvečer na Jednotke.

Animovaný cyklus Chochmesovci nadväzuje na predchádzajúce úspešné série a atraktívnou diváckou formou prináša rýchly návod k pravidlám slušného správania. „Nové príbehy obľúbenej rodinky Chochmesovcov sa venujú novým témam, ktoré priniesla či odkryla postcovidová doba,“ hovoria o nových častiach originálneho animovaného projektu producenti Ivica Barabášová a Martin Barabáš zo spoločnosti K2 production, ktorá Chochmesovcov pre RTVS vyrába. Nová osemdielna séria Chochmesovcov prináša neštandardné témy v neštandardnej dobe, ktoré vždy odpovedajú na konkrétne otázky spoločenského správania. Jednotlivé časti s humorom a s nadhľadom predstavia netradičné otázky spoločenského správania pri témach ako time management, etiketa na školách, ale aj občianska zodpovednosť. Zábavnou formou sa budú venovať aj pravidlám tvorby online obsahu v súlade s normami slušného správania a divákov naučia, ako používať silu argumentácie.

Neviete sa slušne správať?
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: RTVS)

Pri tvorbe 5. série sa producenti spoľahli na už overený tím. Na scenároch sa podieľali známe mená ako Tereza Simanová, Adela Zvalová, Zuza Ferenczová a Tereza Oľhová. Réžiu zastrešil Róbert Šveda a dramaturgiu za RTVS Mária Šnircová. Na tvorbe sa podieľali animátorky Michaela Čopíková a Veronika Obertová (Ové Pictures), Mária Kralovič a Alica Kucharovič, ktorých rukopis je pre tento formát ideálny a vizuálne zjednotil všetky časti. Animačné štúdio Cube to Cube pokrylo samotnú animáciu.

Neviete sa slušne správať?
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: RTVS)

V slovenskom mediálnom prostredí, predovšetkým v televíznej tvorbe je animovaný cyklus Chochmesovci prvým svojho druhu. Seriál vzniká v koprodukcii RTVS a K2 production s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu. Je obľúbenou súčasťou programu RTVS a vybudoval si stabilnú divácku základňu, ktorá zahŕňa nielen mladších divákov, ale aj ich rodičov. Úspešný projekt doplnila aj kniha, ktorú pod názvom Chochmesovci vydalo vydavateľstvo Media RTVS. Diváci nájdu premiérové časti animovaného cyklu každú nedeľu na Dvojke a reprízu nasledujúcu sobotu na Jednotke.. Túto nedeľu, 21. januára, odvysiela Chochmesovcov RTVS v premiére na Dvojke o 8.20 h  a nasledujúcu sobotu aj v repríze podvečer o 17.30 h na Jednotke. Animovaný cyklus je dostupný aj v archíve na webe RTVS.sk.

Neviete sa slušne správať?
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: RTVS)

Viac o téme: RTVSAnimákChochmesovci
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu