Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

VIDEO Najočakávanejší film roku: Čaká vás špionáž, cestovanie v čase a evolúcia

Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Photo © Warner Bros.)

Najočakávanejší film roku Tenet vstúpil vo štvrtok (27. 8.) do slovenských kín. V najnovšom počine režiséra Christophera Nolana, jedného z najuznávanejších filmárov súčasnosti, hrá hlavnú úlohu medzinárodná špionáž, cestovanie v čase a evolúcia.

"Kým viaceré z potenciálnych kinohitov boli po nástupe pandémie stiahnuté z plánov kín a uvedené na internete, úspešný tvorca veľkofilmov sa zasadil o to, aby jeho najnovšiu snímku podobný osud nestretol," hovorí Peter Gašparík z distribučnej spoločnosti Continental film a dodáva, že "podľa vlastných slov Christophera Nolana bol Tenet nakrútený pre filmové plátna, a práve tam si ho fanúšikovia a fanúšičky užijú najlepšie."

O príbehu snímky nie sú známe podrobnosti, tvorcovia však prezradili, že bude sledovať snahy tajných agentov zabrániť tretej svetovej vojne. Využívať na to budú takzvanú inverziu času, vďaka ktorej predmety či ľudia dokážu fungovať pospiatky. "Ako režisér máte určité nápady, ktoré si odkladáte, a môže trvať celé desaťročia, kým ich zrealizujete. Musí nastať správny čas, a to v mnohých ohľadoch. V mojom prípade to bola túžba vrátiť sa po filme Dunkirk k väčším projektom a zobrať divákov na cestu okolo sveta, na viac miest než kedykoľvek predtým," hovorí Nolan.

VIDEO Najočakávanejší film roku:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Photo © Warner Bros.)

"Okrem toho som sa cítil pripravený pustiť sa do špionážneho žánra, čo som odjakživa chcel. Vyrastal som na špionážnych filmoch, je to veľmi zábavný a vzrušujúci druh fikcie," poznamenal režisér, známy svojím inovatívnym prístupom k filmovým príbehom a atraktívnymi dejovými zvratmi.

"Viac nolanovské to už byť nemôže," komentoval snímku herec Robert Pattinson, predstaviteľ jednej z hlavných postáv. "Každý jeho film je jedinečný a vznik tohto sprevádzali úžasné výkony po všetkých stránkach. Film je skrátka úžasný. S ničím sa nedá porovnať," uzavrel.

VIDEO Najočakávanejší film roku:
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Photo © Warner Bros.)

Viac o téme: Christopher NolanTenet
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu