Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

Brilantný začiatok skóre v NHL: Šimon Nemec trafil bránku "z prvej"

(Zdroj: TASR/AP Photo/Jason Redmond)

Slovenský hokejista Šimon Nemec skóroval za New Jersey a strelil svoj premiérový gól v zámorskej NHL. Presadil sa v 30. minúte a víťazným gólom zariadil triumf Devils, ktorí vyhrali na ľade Seattlu 2:1.

Skórovať sa mu tak podarilo už v treťom dueli v profilige, na konte má celkovo tri kanadské body (1+2). Celkovo bolo v noci na piatok v akcii osem slovenských hráčov. Nemec dostal spätnú prihrávku od Jespera Bratta a neobsadený strieľal z medzikružia "z prvej". Jeho tím ustál aj tlak v úplnom závere a vyhral piaty z predošlých šiestich duelov. Seattle naopak okúsil prehru už šiestykrát v rade. Nemec mal okrem gólu aj plusku a gól strelil zo svojej jedinej strely na bránku. Na ľade strávil ako člen elitnej formácie 19:55 minúty.

Viac o téme: HokejNHLŠimon Neec