Pondelok20. máj 2024, meniny má Bernard, zajtra Zina

Slováci v NHL nebodovali, Slaf musel navyše stráviť hanebnú prehru

(Zdroj: TASR/AP Photo/Chris O'Meara)

Hokejisti Seattlu zvíťazili v NHL v ôsmom stretnutí v sérii a vyrovnali tak klubový rekord, vo Washingtone uspeli 4:1. V drese víťazov nastúpil v prvom útoku Tomáš Tatar, v prvej obrane domácich nechýbal Martin Fehérváry. Do kanadského bodovania sa však ani jeden nezapísal.

Na ľade sa v noci na piatok predstavilo sedem Slovákov, no žiaden štatistiky produktivity neobohatil. Erik Černák odohral za Tampu Bay iba 7:58 min, po bodyčeku od Nathana Bastiana už do stretnutia nezasiahol. Lightning doma zdolali New Jersey 4:3 po predĺžení, v druhej obrane Devils nastúpil Šimon Nemec. Duel rozhodol v 62. minúte obranca Darren Raddysh. Z triumfu sa tešilo aj slovenské duo v drese Calgary Martin Pospíšil a Adam Ružička, Flames vyhrali v Arizone 6:2. Pospíšil nezabodoval prvýkrát po troch dueloch. Juraj Slafkovský a jeho spoluhráči z Montrealu museli stráviť domácu prehru s najslabším mužstvom ligy zo San Jose 2:3. Líder súťaže Winnipeg zdolal doma Chicago 2:1. Vedúci tím Východnej konferencie Boston prehral tretíkrát v sérii, a to na ľade Vegas 1:2 po predĺžení. Víťazný gól dal 46 sekúnd po začiatku dodatočnej päťminútovky Alex Pietrangelo.