Piatok14. jún 2024, meniny má Vasil, zajtra Vít

Napriek Vlhovej pádu: Jasná je príkladom, ako robiť na Slovensku svetové podujatia

(Zdroj: TASR/Michal Svitok)

Jedno z najvýznamnejších slovenských športových podujatí, preteky svetového pohára alpských lyžiarok v Jasnej sledovalo v priamom prenose vyše sto miliónov divákov. Informovala o tom organizácia pre podporu a propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel.

Do najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensko prišlo v každý deň SP 12-tisíc návštevníkov. Organizátori vypredali všetky vstupenky a akreditovalo sa 150 novinárov, okrem slovenských aj z Česka, Švédska, Poľska, Rakúska a Švajčiarska. "Priamy prenos bol vysielaný do 160 krajín, odhaduje sa, že ho videlo vyše sto miliónov divákov. Jasná sa stala príkladom, ako sa majú robiť svetové podujatia na Slovensku," povedal Václav Mika, generálny riaditeľ Slovakia Travel.
      Návštevníci prišli do Jasnej povzbudiť najmä elitnú lyžiarku Petru Vlhovú. Tá spolupracuje ako ambasádorka s organizáciou od začiatku jej pôsobenia. V sobotnom úvodnom kole obrovského slalomu však spadla ešte v prvom úseku trate, poranila si väzy v kolene a sezóna sa pre ňu skončila. "Rád by som Peti aj v mene našej organizácie odkázal - drž sa, sme s tebou," dodal Václav Mika.
      "Všetci slovenskí fanúšikovia ukázali, že sú najlepší. Napriek pádom povzbudzovali do poslednej pretekárky a dodali im tak potrebnú podporu a sebavedomie. Celému svetu sme ukázali, že Slovensko je krajina, ktorú sa oplatí vidieť," povedal slovenský lyžiar Teo Žampa, ktorý spolu s bratmi tiež spolupracuje so Slovakia Travel. Starší z trojice Adam a Andreas boli v Jasnej predjazdci, Adam sa tiež zranil. "Predošlé dni nám ukázali, aká tenká je pri zjazdovom lyžovaní hranica medzi úspechom a pádom. Som presvedčený o tom, že Peťa aj Adam boli na sto percent pripravení, no aj takýto je šport,“ dodal Andreas.

Viac o téme: Sto miliónovJasnáLyžovanie
Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Vo svete IT

Článkov: 9

Ďalšie zo Zoznamu